Mleko
unspash, Anita Austvika
Autor Komunikaty prasowe - 5 Listopada 2019

Kiedyś wszyscy piliśmy z nich mleko. Moda właśnie powraca

Mleko w szklanej, zwrotnej butelce to wspomnienie sprzed lat. Wszystko wskazuje na to, że dzięki ekologicznym trendom, nie będzie to już tylko zew przeszłości. Za kaucją można już obecnie kupić mleko w takiej formie.

Mleko w szklanej butelce

Mleko prosto od krowy w szklanej, zwrotnej butelce dostępne przed laty, wielu ludzi wspomina z sentymentem. Okazuje się, że pomysł na taką formę sprzedaży mleka doskonale wpisuje się w obecne pro ekologiczne trendy i wraca do łask. Może nie pochodzi ono wprost od krowy, ale za to jest łatwo dostępne w sklepach, w butelkach za kaucją.

Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyMiały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyCzytaj dalej

Walka z plastikiem

Walki z plastikiem postanowił podjąć się właściciel jedenego z gdańskich sklepów ze zdrową żywnością, oferujący naturalne produkty. Wprowadził on do sprzedaży mleko w szklanych butelkach, za które należy zapłacić kaucję zwrotną. Koszt jednak wydaje się dość wygórowany, szczegóły przybliża biznesmen: “Nasze mleko pochodzi prosto od krowy. Jest świeże i niepasteryzowane. 1 litr kosztuje 5,40 zł, a kaucja za szklaną butelkę wynosi 5 zł” - cytuje portal Finanse.wp.pl. Właściciel dodaje, że decyzję o takiej formie sprzedaży mleka podjął w trosce ekologię:

“Staramy się wyeliminować plastikowe opakowania i wprowadzać lepsze dla zdrowia i środowiska zamienniki, ale nie jest łatwo. Jeżeli mamy na oku jakąś alternatywę, to ceny są tak wysokie, że niestety staje się to całkowicie nieopłacalne, ale mamy nadzieję, że będzie w tej kwestii coraz lepiej. Szkło to materiał, który w całości może być poddany recyklingowi”.

Szklane butelki wracają do łask

Większość mleka dostępnego obecnie na rynku jest pakowana w plastik. Jednak dzięki ekologicznym trendom szklane butelki można spotkać obecnie coraz częściej i mowa tu nie tylko o małych sklepach i skromnych producentach, ale też o kluczowych firmach na rynku. Zalicza się do nich na przykład firma Robico lub Polmlek. Nie oferują one co prawda butelek zwrotnych, ale kto wie, co przyniesie czas.

Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest jeszcze gorszaEmerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest jeszcze gorszaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News