Bartłomiej Misiewicz
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 27 Sierpnia 2019

Bartłomiej Misiewicz odpuścił Vedze, nie chce się sądzić z reżyserem "Polityki"

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" Bartłomiej Misiewicz po cichu zdecydował się na wycofanie pozwu przeciwko reżyserowi Patrykowi Vedze. Były rzecznik MON domagał się m.in. zakazu dystrybucji filmu na czas procesu. Problem w tym, że Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył postępowanie.

Bartłomiej Misiewicz domagdał się od Patryka Vegi przeprosin zamieszczonych w prasie oraz przed napisami początkowymi filmu. Pracujący wcześniej w MON Misiewicz żądał rownież wycięcia scen "naruszających jego dobra osobiste, w których postać na nim wzorowana zażywa narkotyki, przyjmuje łapówki, czy sceny romansu z postacią wzorowaną na Antonim Macierewiczu" - jak pisze onet.pl. Postulował także o zadośćuczynienie w wysokości 1 mln zł.

W niedawnym wywiadzie jakiego Patryk Vega udzielił Bogdanowi Rymanowskiemu na antenie Polsatu przyznał, że "ma dwa razy droższy zegarek niż proponowane przez Misiewicza zadośćuczynienie". W filmie "Polityka" w postać wzorowaną na byłym rzeczniku MON wciela się Antoni Królikowski.

Wyspa Kuba w Warszawie - niepowtarzalna okazja na doświadczenie karaibskiej egzotyki już we wrześniu!Wyspa Kuba w Warszawie - niepowtarzalna okazja na doświadczenie karaibskiej egzotyki już we wrześniu!Czytaj dalej

Misiewicz odmawia komentarza

Z ustaleń "GW" Bartłomiej Misiewicz cofnął wniosek o zaprzestanie dystrybucji filmu i jego rozpowszechniania jeszcze na początku sierpnia, stąd umorzenie sprawy przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Eks-rzecznik MON zdecydował się także na wycofanie pozwu przeciwko Patrykowi Vedze jaki złożył z kolei w sądzie w Poznaniu. Sam zainteresowany nie komentuje jednak swoich poczynań w mediach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Córka Doroty Kolak również jest aktorką. Jej mąż to ceniony muzyk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News