Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.03.2020. Ministerstwo Zdrowia. Konferencja prasowa dotyczaca sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Kwietnia 2020

Ministerstwo Zdrowia wprowadza kolejny zakaz. Znosi jednak już część obostrzeń

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu zakazu sprzedaży i wywozu sprzętu medycznego niezbędnego do walki z epidemią koronawirusa. Oprócz tego resort zniósł niektóre ograniczenia związane z kwarantanną dla osób, które pracują poza granicami Polski.

Ministerstwo Zdrowia zakazało wywozu respiratorów z kraju

Ministerstwo Zdrowia wprowadza zakaz sprzedaży i wywozu respiratorów i kardiomonitorów. Jak podaje rmf24.pl, zakaz ma obowiązywać do odwołania. Decyzja o eksporcie będzie należeć do krajowego konsultanta ds. anestezjologii i wojewody.

Ministerstwo Zdrowia uznało też, że dane osób objętych kwarantanną będą przekazywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do regionalnych centrów krwiodawstwa. Dzięki temu możliwe będzie zadbanie o bezpieczne dostarczanie i pobieranie krwi.

Kolejna grupa osób otrzyma zasiłek. Ponad tysiąc złotych do rękiKolejna grupa osób otrzyma zasiłek. Ponad tysiąc złotych do rękiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia znosi restrykcje. Ale nie dla wszystkich

Oprócz wyżej wymienionych zarządzeń Ministerstwo Zdrowia podjęło też decyzję o zniesieniu wymogów obowiązkowej kwarantanny dla osób, które pracują przy kluczowych inwestycjach energetycznych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

Do takich osób Ministerstwo Zdrowia zalicza m.in. osoby pracujące za granicą przy projekcie budowy gazociągu Baltic Pipe z Danii. Jak podaje rmf24.pl, konieczność przebywania w kwarantannie po każdym powrocie do Polski doprowadziłaby do opóźnienia inwestycji i konieczności oddania unijnych funduszy.

Przypomnijmy, że od 15 marca 2020 roku osoby powracające do Polski są zobowiązane poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Kierowcy podjeżdżając od dziś na stację benzynową mogą nie wierzyć własnym oczom. Podobnych cen nie było od latKierowcy podjeżdżając od dziś na stację benzynową mogą nie wierzyć własnym oczom. Podobnych cen nie było od latCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce

Epidemia koronawirusa wciąż się rozwija. W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach i zgonach. W Polsce potwierdzono już 5 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu choroby COVID-19 zmarło już 136 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News