Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.03.2020. Ministerstwo Zdrowia. Konferencja prasowa dotyczaca sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Kwietnia 2020

Czeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakich

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza, że niebawem pojawi się zalecenie, aby na zewnątrz wychodzić ze środkami ochrony osobistej, takimi jak bawełniane maseczki - przekazał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie nowego zalecenia

Podczas wtorkowego briefingu prasowego rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz został zapytany o to, czy resort wyda rekomendację, aby wszyscy nosili maseczki ochronne w celu ochrony przed koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje kultowa aktorka, zasłynęła dzięki roli w jednym z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Miała 94 lata

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia stwierdził, że Światowa Organizacja Zdrowia wydała zalecenie, aby korzystać z maseczek, które jesteśmy w stanie sami przygotować. Jak tłumaczył, zazwyczaj są to maseczki bawełniane składające się z kilku warstw.

Każde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochoduKażde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochoduCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia o kupowaniu środków ochrony

Andrusiewicz przestrzegł też przed wykupywaniem maseczek na zapas. "My nie mówimy dzisiaj o gremialnym kupowaniu maseczek, których w Europie i na świecie może w tej chwili brakować (...). Jeżeli wszyscy na świecie zaczniemy gremialnie kupować sprzęt ochrony osobistej to tego sprzętu może zabraknąć w szpitalach, w służbie zdrowia, więc tam, gdzie on jest najbardziej potrzebny" - powiedział cytowany przez bankier.pl rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia wprowadzi nakaz noszenia maseczek?

Andrusiewicz przekazał, że Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie zalecenia noszenia masek poza miejscem zamieszkania. "My mówimy, że możliwa jest rekomendacja, żebyśmy na ulice, w miejsca publiczne, wychodzili ze środkami ochrony osobistej, które sami jesteśmy w stanie sobie przygotować, które ochronią nas od tego bezpośredniego kontaktu. I nie wykluczamy, że takie zalecenie się pojawi" - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

DGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąDGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że liczba osób zakażonych koronawirusem zwiększyła się do 4 532, po tym jak wykryto 119 kolejnych przypadków zakażenia. Odnotowano także kolejne cztery zgony. W sumie zmarło 111 osób w wyniku choroby COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Audi przebiło ogrodzenie, rozbiło mur domu. Samochód wjechał do salonu 63-latka
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły
Dwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańDwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News