PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 05.05.2020 Warszawa Nowa Praga N/Z Maryjne nabozenstwo majowe w czasach koronawirusa
East News, Zofia i Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 29 Listopada 2020

Powstała mapa dyskryminacji chrześcijaństwa. Pieniądze wyłożyło Ministerstwo Sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości z podlegającego mu Funduszu Sprawiedliwości finansuje projekt mający na celu monitorowanie dyskryminacji wobec chrześcijan. Dane zebrane przez projekt sfinansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości przyprawiają o zawrót głowy.

Ministerstwo Sprawiedliwości finansuje ośrodek monitorowania dyskryminacji wobec chrześcijan

Ministerstwo Sprawiedliwości z podległego sobie Funduszu Sprawiedliwości sfinansowało powstanie Laboratorium Wolności Religijnej. Projekt został stworzony przez fundację Pro Futuro Theologiae związanej z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Godziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywaćGodziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywaćCzytaj dalej

"Naszym celem jest przeciwdziałanie przestępczości przeciwko wolności sumienia i wyznania oraz wszelkiej dyskryminacji na tle przynależności wyznaniowej" - napisano na stronie internetowej przedsięwzięcia finansowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Gazeta Wyborcza wskazuje, że Laboratorium Wolności Religijnej zajmuje się przede wszystkim dyskryminacją chrześcijan. Wskazuje na to specjalnie stworzona mapa.

Specjalna mapa ma na celu zobrazowanie zjawiska dyskryminacji chrześcijan w Polsce i wygląda na to, że jest ono całkiem spore. Według zgromadzonych danych w Polsce doszło do ok. 150 przypadków i przestępstw na tle wyznaniowym.

Abonament RTV będzie wyższy, ale nie wszyscy muszą go płacić. Mało kto wie, jak długa jest lista zwolnionych z obowiązkuAbonament RTV będzie wyższy, ale nie wszyscy muszą go płacić. Mało kto wie, jak długa jest lista zwolnionych z obowiązkuCzytaj dalej

Przestępstwa zostały podzielone na kilka kategorii. Jak podaje Gazeta Wyborcza, spektrum jest szerokie: "od fizycznych ataków na osoby wierzące, przez niszczenie i znieważenie miejsc kultu lub symboli religijnych, po ograniczenie publicznego wyznawania wiary".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzynastek na razie nie będzie. Premier podjął twardą decyzję
  2. Niewiarygodny list abp Gądeckiego. Miało być o adwencie, pisał o aborcji i Janie Pawle II
  3. Wydano dowody osobiste z poważnymi błędami. Nawet 10 tys. dokumentów do natychmiastowej wymiany

Ministerstwo Sprawiedliwości i mapa dyskryminacji chrześcijaństwa

Co ciekawe, aż kilkanaście przypadków wykryto na Dolnym Śląsku, a uwagę przykuwa zajście mające miejsce w Świdnicy. Według relacji Laboratorium na mszę świętą wtargnęła grupa osób machających tęczową flagą wykrzykując słowa "Bóg! Honor! Ojczyzna!".

Od soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleOd soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleCzytaj dalej

Następnie okazało się, że owe towarzystwo, nazwane przez ks. Marcina Krzysztofa Januszkiewicza "tęczowymi terrorystami spod znaku LGBT" było pijane. Finalnie prokuratura oświadczyła, że zachowanie grupy ludzi nie było niczym inspirowane.

Jak wynika z informacji projektu finansowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości dyskryminacja chrześcijan odbywa się także za sprawą włamań do kościołów i kradzieży. Wskazano tutaj klasztor Redemptorystów w Bardzie oraz kradzież z kościoła w Piławie Górnej.

Poza zniszczeniami, kościoły w Polsce muszą borykać się także ze niszczeniem i znieważaniem miejsc kultu, a nawet z personalnymi atakami. Ten ostatni podbudowano przykładem ugodzenia nożem kapłana na Ostrowie Tumskim.

Nie 500 plus, a 454 zł do portfela. Rząd głucho milczy, wielu Polaków w ogóle nie ma pojęciaNie 500 plus, a 454 zł do portfela. Rząd głucho milczy, wielu Polaków w ogóle nie ma pojęciaCzytaj dalej

Za niegodziwe i chrystianofobiczne uznano także wieszanie tęczowych flag symbolizujących społeczność LGBT na miejscach kultu religijnego.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  3. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
  4. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli
  5. Lidl i Biedronka prześcigają się w promocjach na Black Friday. Sieci rozdają produkty za darmo
  6. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
  7. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Szykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuSzykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News