Minister zdrowia nie wyklucza możliwości zamknięcia granic
Photographs by Radosław Drożdżewski (User:Zwiadowca21), CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Lutego 2021

Minister zdrowia nie wyklucza kolejnego ograniczenia. Granice mogą zostać zamknięte

Minister zdrowia przekazał niezbyt optymistyczne informacje w związku ze stale rosnącą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa. W grę wchodzi nawet zamknięcie granic.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie informacje przekazał minister zdrowia
  • Czy możliwe jest zamknięcie granic
  • Ile jest nowych przypadków zakażeń

Minister zdrowia o zamknięciu granic

Minister zdrowia Adam Niedzielski był dziś gościem audycji RMF FM, podczas której przedstawił plany rządu dotyczące wprowadzenia ewentualnych obostrzeń.

- W przyszłym tygodniu zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu - powiedział minister zdrowia na antenie RMF FM.

Szef resortu przypomniał też, że już w obecnym stanie osoby wjeżdżające do Polski muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. - W tej chwili trwają prace, aby takie rozwiązanie zastosować w ramach transportu prywatnego - dodał minister zdrowia.

Szef resortu przekazał też, że potwierdzono dziś 8,5 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

- Co prawda 8500 zakażeń to około 200 przypadków mniej niż wczoraj, ale trzeba to odnosić do ubiegłego tygodnia. W ubiegłą sobotę było o 2 tys. zakażeń mniej - tłumaczył minister zdrowia.

Szkoły pozostaną otwarte

Minister zdrowia został także zapytany, czy możliwe, że szkoły zostaną ponownie zamknięte. Zdaniem Adama Niedzielskiego, na tę chwilę nie jest to rozważane, ponieważ ponownie zamknięcie szkół dla klas I-III jest ostatnim punkcie na liście obostrzeń, które mogłyby zostać wprowadzone.

Wysoka liczba zakażeń

Liczba zakażeń po poluzowaniu obostrzeń gwałtownie wzrosła. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano na terenach województw: mazowieckiego (1393), śląskiego (818), pomorskiego (779), warmińsko-mazurskiego (736), wielkopolskiego (552), dolnośląskiego (547), kujawsko-pomorskiego (535) i małopolskiego (493), przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

W szpitalach z powodu zakażeń koronawirusem przebywa 12 517 osób, a więc o 70 więcej niż w piątek. 1304 z nich przebywa pod respiratorem.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News