wakacje-pixabay-spinheike
Obraz Heike Georg z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Maja 2020

Minister zdrowia ujawnił, co z maseczkami na wakacje. Możesz być wściekły

Minister zdrowia Łukasz Szumowski uważa, że wybory prezydenckie powinny się odbyć w formule korespondencyjnej. - Będę namawiał prezesa PiS do tego, żeby wprowadzić realną możliwość głosowania korespondencyjnego dla wszystkich Polaków - powiedział Łukasz Szumowski w Porannej Rozmowie w Radiu Zet. Minister zdrowia odpowiedział też na pytanie, czy maseczki będzie trzeba nosić podczas wakacji.

Minister zdrowia: wybory korespondencyjne najbezpieczniejsze

W rozmowie z Radiem Zet minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, co uważa o “mieszanych” wyborach prezydenckich. Rząd PiS chciałby, żeby część wyborców zagłosowała w tradycyjny sposób, a osoby, które są szczególnie narażone na koronawirusa mogłyby oddać głos korespondencyjnie.

- Moje rekomendacje nadal są takie, że wybory korespondencyjne są najbezpieczniejszą formą w czasie epidemii. Będę namawiał prezesa PiS do tego, żeby wprowadzić realną możliwość głosowania korespondencyjnego dla wszystkich Polaków - powiedział minister zdrowia w rozmowie z Radiem Zet.

Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”Czytaj dalej

Minister zdrowia: staramy się odizolować kopalnie

Minister zdrowia odniósł się także do doniesień o izolacji Śląska, który stał się epicentrum epidemii koronawirusa w Polsce. - Jeśli uda się odizolować kopalnie, to nie ma takich przesłanek, żeby zamykać cały Śląsk - powiedział Łukasz Szumowski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

- Gdyby nie kilka województw, głównie Śląsk, to mielibyśmy opanowaną sytuację i moglibyśmy powiedzieć, że mamy tendencję spadkową - ocenił minister zdrowia na łamach Radia Zet.

- Staramy się odizolować ogniska, kwarantanną objąć wszystkie rodziny górników a izolacją tych, którzy mają wirusa. Wtedy będziemy mieli opanowane zjawisko - powiedział minister zdrowia.

Minister zdrowia: wakacje w maseczkach

Prowadząca rozmowę Beata Lubecka zapytała ministra zdrowia, czy wyobraża sobie noszenie maseczki na plaży, w temperaturze 30 stopni. Łukasz Szumowski rozwiał wątpliwości w tej kwestii. - Jeśli jest tłum ludzi na plaży, to sobie wyobrażam, tak - powiedział szef resortu zdrowia.

Pytany o to, jak przekonać Polaków do noszenia maseczek, którzy już teraz nie chcą ich zakładać, minister zdrowia stwierdził, że potrzebne są nieustanne apele. - To jest odpowiedzialność za cudze zdrowie. Jeżeli uznamy, że to jest nasza miłość do bliźniego, żeby go nie zarazić, no to po to nosimy tę maseczkę, nie po to żeby się samemu chronić - powiedział Łukasz Szumowski.

DGP: Fatalne wieści dla rodziców. Za dwa tygodnie może zabraknąć miejsc dla dzieci w przedszkolach?DGP: Fatalne wieści dla rodziców. Za dwa tygodnie może zabraknąć miejsc dla dzieci w przedszkolach?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Jedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówJedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News