Minister środowiska zakażony koronawirusem
Wikipedia/Laleczki
Autor Radosław Święcki - 16 Marca 2020

Minister środowiska zakażony koronawirusem. Twierdzi, że czuje się dobrze

Minister środowiska Michał Woś zakażony koronawirusem. Polityk zamieścił wpis na Twitterze, w którym podkreśla, że czuje się dobrze.

Minister środowiska Michał Woś zakażony koronawirusem. To pierwszy członek rządu i zarazem pierwszy polski polityk u którego wykryto wirusa.

Woś zamieścił wpis na Twitterze, w którym wyjaśnił w jaki sposób zakaził się koronawisuem. Polityk zapewnia, że czuje się dobrze.

- Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - napisał Woś.

Po ujawnieniu informacji o chorobie ministra natychmiast pojawiły się pytania dotyczące objęcia kwarantanną najważniejszych osób w państwie. Zareagował na nie prezydencki minister Błażej Spychalski.

- Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji Panu Ministrowi prezydent Andrzej Duda nie mial z Panem Ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem LP, o którym pisze Pan Minister, miało miejsce później - napisał na Twitterze Spychalski.

Przypomnijmy, że 5 marca Woś został powałany na urząd ministra środowiska. Wcześniej był ministrem-członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za pomoc humanitarną. W poprzedniej kadencji pełnił stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Od lat jest członkiem Solidarnej Polski, partii Zbigniewa Ziobry.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News