Mikrorachunek od 2020 roku
pxhere.com
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

Spore zmiany w podatkach dla 25 mln Polaków. Na razie zdążyło niespełna 230 tys. osób

Mikrorachunek służący do wpłacania PIT, CIT i VAT od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązkowy dla każdego podatnika i płatnika - informuje "Super Express". Jak dotąd, specjalne konta wygenerowało niespełna 230 tys. podatników.

Mikrorachunek obowiązkowy dla każdego podatnika

Mikrorachunek służący do wpłacania PIT, CIT i VAT od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązkowy dla każdego podatnika i płatnika - informuje "Super Express", powołując się na serwis businessinsider.com. Jednak póki co, mikrorachunek wygenerowało zaledwie 226,7 tys. podatników.

Stanowi to bardzo małą liczbę, biorąc pod uwagę, że samych podatników CIT jest ok. 0,5 mln, a osób, które rozliczają się ryczałtem ewidencjonowanym ponad 1,2 mln. Natomiast pozostali podatnicy PIT to 25 mln ludzi.

W przyszłym roku czeka nas nowy, ogromny podatek. Nie uratuje nas nawet sprzeciw UEW przyszłym roku czeka nas nowy, ogromny podatek. Nie uratuje nas nawet sprzeciw UECzytaj dalej

Indywidualne konto do rozliczeń z fiskusem

Rozliczać się z fiskusem za pośrednictwem mikrorachunku będą musieli więc przedsiębiorcy oraz inni płatnicy podatków dochodowych, w tym także te, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę.

Mikrorachunek pozwoli wygenerować indywidualne konta, na które trafiać miałyby pieniądze z podatków (podatnicy nie będą już korzystać z kont bankowych urzędów skarbowych). Co istotne, mikrorachunek podatkowy służyć będzie wyłącznie do wpłat. Zwroty nadpłaconego podatku będą realizowane tak jak dotychczas.

Jak wygenerować mikrorachunek? Najlepiej drogą elektroniczną, za pomocą generatora dostępnego na stronie Ministerstwa Finansów. Nizbędne do wygenerowania konta będą numer PESEL lub NIP.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?
  2. 18-latka poddała się operacji plastycznej. Doznała nieodwracalnych uszkodzeń mózgu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News