Dofinansowanie do termomodernizacji
Pixabay/Arcaion
Autor Paulina Musianek - 4 Sierpnia 2019

Masz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rządu

Dofinansowanie do termomodernizacji - rząd szykuje dotację, która ma trafić do 12 mln Polaków. 60 tys. budynków zostanie zmodernizowane.

Dofinansowanie do modernizacji “wielkiej płyty” to kolejny ambitny projekt rządu, który ma pomóc odnowić ok. 60 tysięcy budynków. Dopłatę będzie można otrzymać na ocieplenie budynków, podłączenie do sieci cieplnej oraz na zamontowanie mini instalacji odnawialnych źródeł energii - wskazał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wyjaśnił, że mogą to być np. panele fotowoltaiczne.

Dofinansowanie do odnowy budynków wielkopłytowych

Budynki wielkopłytowe powstałe w latach 1960-1990, charakteryzują się nadmierną przenikalnością cieplną przegród zewnętrznych, niedostatecznym stanem instalacji i urządzeń budowlanych oraz niską estetyką elewacji - jak wynika z opracowania ITB, które zleciło MIiR.

Z tego powodu resort postanowił ruszyć z kolejnym programem, który ma na celu skłonić zarządców budynków do zakupu i montażu tzw. kotew, którymi łączy się warstwę fakturową i warstwę konstrukcyjną w płytach wielowarstwowych.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

“Niski koszt” poprawy stanu technicznego i zmniejszenia ubóstwa energetycznego

Nieprawdziwe są sugestie, że blokom stawianych w technologii wielkopłytowej grozi zawalenie - podkreślił bezpieczeństwo “wielkiej płyty” szef resortu. Dodał, że część z nich oczywiście wymaga remontów oraz modernizacji, ale poprawa ich stanu technicznego jest możliwa stosunkowo niskim kosztem.

Jak twierdzi Kwieciński, przyjęta przez Komitet Stały Rady Ministrów nowelizacja ustawy o termomodernizacji ma poprawić komfort mieszkania w budynkach wielkopłytowych dla ok. 12 mln Polaków. Dofinansowanie ma również w istotny sposób przyczynić się do zmniejszenia ubóstwa energetycznego.

Nowe przepisy mają wejść w życie w przyszłym roku, ale żeby tak się stało musiałyby zostać uchwalone w kolejnej kadencji parlamentu.

Kolejna grupa dostanie 500 plus! Jeśli chcesz się załapać, lepiej się przygotujKolejna grupa dostanie 500 plus! Jeśli chcesz się załapać, lepiej się przygotujCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News