Mieszkanie
wikimedia, Pko
Autor Komunikaty prasowe - 14 Stycznia 2020

"Mieszkanie plus" do całkowitego remontu. Rząd zapowiada liczne zmiany w programie

Mieszkanie Plus czeka całkowity “reset”, jak powiedziała Jadwiga Emilewicz. Już wkrótce będzie dane nam poznać sposób na przyspieszenie "projektów budownictwa mieszkaniowego w Polsce", jak pisze Money.pl.

Mieszkanie Plus do całkowitego remontu

“W styczniu będzie reset Mieszkania Plus. Przedstawimy zakres prac aktywności legislacyjnej, który chcemy, aby przyspieszył projekty budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Ale także pokażemy, które podmioty chcielibyśmy włączyć w szerszym stopniu do realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia - powiedziała, cytowana przez PAP, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, jak podaje Money.pl.

Nowy raport dotyczący rynku mieszkalnictwa w Polsce

Minister dodała, że już niedługo zostanie zaprezentowany przez resort raport w sprawie rynku mieszkalnictwa w Polsce. “Program Mieszkanie Plus nie był niewypałem, jednak problem związany z rynkiem mieszkaniowym w Polsce realnie istnieje. Jeżeli pulę poszukujących mieszkań określilibyśmy jako 100 proc. to ok. 40 proc. to jest ta populacja, do której skierowany jest program” - powiedziała minister.

13. emerytura wypłacana będzie w sześciu częściach. Wiemy, kiedy możesz spodziewać się pieniędzy13. emerytura wypłacana będzie w sześciu częściach. Wiemy, kiedy możesz spodziewać się pieniędzyCzytaj dalej

Nowelizacja prawa budowlanego

Emilewicz uważa, że wiele zmian legislacyjnych, ułatwiających proces legislacji, zostało już wprowadzonych lub trwają nad nimi prace w Sejmie. Wspomniała również, że nowelizacja prawa budowlanego niesie za sobą "szereg ułatwień w procesie inwestycyjnym, który sprawi, że realizacja projektów mieszkaniowych będzie szybsza".

Rozmowy z deweloperami

Minister mówiła w grudniu zeszłego roku PAP, że rozmowy ze stowarzyszeniami, które skupiają w kraju deweloperów, są prowadzone. Finalizacja tych dyskusji ma być jednym z podstaw realizacji tego programu.

"Są takie rozwiązania na świecie, w których deweloperzy na transparentnych zasadach, mając np. dostęp do dobrych gruntów, udostępniają na konkretnych zasadach część mieszkań do programów społecznych budownictwa mieszkaniowego. Nad takimi rozwiązaniami w tej chwili pracujemy" - tłumaczyła.

Pakiet zmian w prawie budowlanym

W grudniu zeszłego roku został przyjęty przez rząd pakiet zmian w prawie budowlanym. Ich autorem było Ministerstwo Rozwoju. “Mają one ułatwić i przyspieszyć przygotowanie nowych inwestycji oraz sprzyjać przyłączaniu nowych inwestycji do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych” - podaje Money.pl.

Wypłata Trzynastki na rękę będzie niższa. Wszystko rozbija się o podatkiWypłata Trzynastki na rękę będzie niższa. Wszystko rozbija się o podatkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News