Mieszkanie w rekordowej cenie zostało zakupione w Warszawie
wikimedia.org/Tilman2007
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

Najdroższe mieszkanie w Polsce poza twoim zasięgiem. Cena jak z kosmosu

Mieszkanie za 17 mln zł w zrewitalizowanej kamienicy w centrum Warszawy to najdroższy apartament sprzedany w Polsce w 2019 roku - informuje portal RMF24.

Mieszkanie za 17 mln zł najdrożej sprzedanym w 2019 roku

Mieszkanie za 17 mln zł - a w zasadzie dwa połączone ze sobą apartamenty w zrewitalizowanej kamienicy w centrum Warszawy znajdującej się na ul. Foksal 13/15 - to najdroższe mieszkanie sprzedane w Polsce w 2019 roku - informuje RMF24, powłując się na dane serwisu urban.one.

To jedna z najwyższych kwot przeznaczonych na pojedyncze mieszkanie w całej historii Polski po 1989 roku. Okazuje się, że w tym samym budynku znajduje się również drugie najdroższe mieszkanie - sprzedano je za 11,5 mln zł. Trzeba przyznać, że podane kwoty przyprawiają o zawroty głowy.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

Łączna powierzchnia dwóch połączonych apartamentów wartych 17 mln zł wynosi 470 metrów kwadratowych. Jeden metr kwadratowy kosztował więc ponad 36 tys. zł. Według informacji serwisu urban.one, mieszkańcy kamienicy usytuowanej przy ul Foksal 13/15 b, mają do dyspozycji m.in. strefę spa z sauną i jacuzzi, salę fitness, usługi konsjerża, nie wspominając już o fantastycznym wystroju i widoku na centrum Warszawy.

W Warszawie najdrożej, w Chełmnie i Wałbrzychu najtaniej

Jak informuje serwis urban.one, jedne z najdroższych mieszkań w stolicy znajdują się także w kamienicy "Apartamenty Flory 3" w centrum miasta. W tym roku, za 232-metrowy lokal zapłacono 5,75 mln zł (24,7 tys. zł za jeden metr kwadratowy). Z kolei za apartament w kamienicy przy ul. Wiejskiej 11, o powierzchni 267 metrów kwadratowych, nowy właściciel zapłacił 5,5 mln zł.

W mniejszych miejscowościach jest na szczęście o wiele taniej. Przykładowo, w Chełmnie w województwie kujawsko-pomorskim za kawalerkę o powierzchni 25 metrów kwadratowych w przedwojennym budynku zapłacono 37 tys. zł. W Wałbrzychu, położony na parterze, dwupokojowy lokal (o powierzchni 40 metrów kwadratowych) kosztował zaledwie 41 tys. zł.

Płaca minimalna 2020 jeszcze wyższa. Dadzą ci kilkaset złotych więcej za jedną rzeczPłaca minimalna 2020 jeszcze wyższa. Dadzą ci kilkaset złotych więcej za jedną rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?
  2. 18-latka poddała się operacji plastycznej. Doznała nieodwracalnych uszkodzeń mózgu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News