mieszkanie plus
flickr/Kancelaria Premiera
Autor Komunikaty prasowe - 6 Lutego 2020

Koniec jednego z głównych programów prorodzinnych. Rząd zmienia koncepcję wsparcia

Program “Mieszkanie Plus” okazał się niewypałem. Teraz rząd zmienia koncepcję. Program “Mieszkanie Plus” zostanie zastąpiony programem “Mieszkanie dla rozwoju”. Czy nowy pomysł rządzących okaże się sukcesem?

“Mieszkanie Plus” nie do uratowania

Los “Mieszkania Plus” jest przesądzony. Programu nie da się uratować. Jak podaje money.pl “program jest obecnie realizowany w formie komercyjnej z minimalnym udziałem państwa”. Poprzednie programy takie jak “Mieszkanie dla Młodych” również nie były dobre, gdyż pomagały w zasadzie bogatszym osobom.

“Mieszkanie Plus” był programem pechowym. Z założenia miał wspierać potrzebujących. Powstał jednak w momencie wzrostu kosztów pracy i materiałów budowlanych. Można zatem powiedzieć, że wszystkiemu winny był po prostu rynek.

Ponad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyPonad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyCzytaj dalej

“Mieszkanie dla rozwoju”

Nowa nazwa programu mieszkaniowego to “Mieszkanie dla rozwoju”. Zachowana zostanie spójność z nazwą resortu rozwoju. Za pracę nad programem odpowiada Jadwiga Emilewicz. Zatem projekt rządowy przejdzie rebranding.

Państwo ma nadal brać udział w budowie mieszkań. Zastosowany zostanie jednak model wykorzystywany za granicą tj. partnerstwo publiczno-prywatne.

Niezrealizowane obietnice

Warto przypomnieć, że Mateusz Morawiecki obiecywał, że powstanie 100 tys. mieszkań w ramach programu “Mieszkanie Plus”. Obietnice nie zostały zrealizowane. Należy podkreślić, że wybudowano tylko 867 mieszkań, a 18 tys. znalazło się w trakcie projektowania.

“Mieszkanie Plus” po nowemu

Rząd chce zachęcić młodych Polaków do kupna pierwszego mieszkania. Rząd stawia na budownictwo społeczne. Resort konsultuje się z firmami budowlanymi i samorządowcami. Obietnice 100 tys. mieszkań nie zostały jednak zrealizowane. Potrzebne są zmiany. Rząd chce rozwijać program w oparciu o TBS i spółdzielnie.

Zmieni się prawo spółdzielcze, a także ustawa o niektórych formach popieranie budownictwa społecznego. Nie będzie tradycyjnej sprzedaży gruntów.

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Internauci wpłacili 400 tys zł. Zbiórka zgłoszona do prokuratury
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News