Mięso z małych rolniczych rzeźni już biebawem
needpix.com
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

Mięso i wędliny kupisz prosto od rolnika. Niebawem ruszają małe rzeźnie rolnicze

Mięso i wędliny prosto od rolnika będą w końcu legalne. Rolnicy będą mieli prawo do uboju zwierząt w gospodarstwach. “Komisja Europejska zgodziła się na tworzenie małych rzeźni rolniczych w naszym kraju. Pierwsze mogą pojawić się już w lutym” - podaje Money.pl.

Mięso i wędliny prosto od rolnika od lutego legalne

Mięso prosto z małych gospodarstw rolniczych nie było dotychczas dostępne legalnie. Do tej pory procedura wyglądała następująco: w przypadku, aby przerobić hodowane zwierzęta na mięso i wędliny, rolnik był zmuszony korzystać z dużych ubojni. Resort rolnictwa obiecał dokonać zmian w tej sytuacji i wprowadzić na polski grunt rozwiązania europejskie, które to zezwalają na istnienie małych ubojni w gospodarstwach.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

Bruksela wyraziła zgodę

Według informacji “Nasz Dziennik”, Bruksela wyraziła zgodę na ten pomysł. Szef ministerstwa rolnictwa podpisał już stosowne rozporządzenie.

- W całej Europie funkcjonują rozwiązania, które pozwalają rolnikom na zakładanie małych ubojni przy gospodarstwach. Wymogi nie są skomplikowane. Należy m.in. ukończyć kurs rzeźnika. Mięso można przerabiać na wędliny i sprzedawać konsumentom. Skoro jest to w Niemczech, Austrii czy we Francji, to dlaczego nie miałoby to działać u nas – tłumaczył w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Jan Krzysztof Ardanowski.

Samych ubojni w gospodarstwach będą dotyczyć dodatkowe wymogi, odnoszące się m.in. kwestii weterynaryjnych oraz sanitarnych. Te dotąd właśnie budziły największe kontrowersje, blokując legalnie działanie małych rolniczych rzeźni.

Płaca minimalna 2020 jeszcze wyższa. Dadzą ci kilkaset złotych więcej za jedną rzeczPłaca minimalna 2020 jeszcze wyższa. Dadzą ci kilkaset złotych więcej za jedną rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?
  2. 18-latka poddała się operacji plastycznej. Doznała nieodwracalnych uszkodzeń mózgu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News