Skażone mięso jest już nawet w samolotach
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Października 2019

Skażone mięso. Linia lotnicza mogła podawać je swoim pasażerom

Mięso skażone bakteriami mogło być podawane w samolotach linii KLM. Holenderskie linie lotnicze otrzymały informację, że produkty mięsne jednego z ich dostawców mogły być skażone bakterią listerii. Niebezpieczne wyroby mogły się znajdować np. w śniadaniach podawanych na pokładach samolotów.

Mięso skażone bakteriami w samolotach

Skażone mięso było prawdopodobnie podawane w samolotach holenderskich linii lotniczych KLM - informuje portal tvn24bis.pl. Firma opublikowała na swojej stronie internetowej komunikat, w którym informuje o tym, że mięso od jego z ich dostawców mogło być zainfekowane.

- "Spożywanie skażonego mięsa może być niebezpieczne dla zdrowia. Chociaż prawdopodobieństwo zakażenia listerią jest niewielkie, bakterie mogą być niebezpieczne dla kobiet w ciąży, małych dzieci, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym" - zaznacza KLM.

Luka w Androidzie pozwala przejąć kontrolę nad smartfonem. Lista zagrożonych modeliLuka w Androidzie pozwala przejąć kontrolę nad smartfonem. Lista zagrożonych modeliCzytaj dalej

Skażone mięso niebezpieczne dla zdrowia

Linie apelują do swoich klientów, aby natychmiast udali się do lekarza, w sytuacji gdy odczuwają pewne dolegliwości. Może to być gorączka, ból głowy lub mięśni. Linie zapewniły, że aktualnie podawane posiłki na pokładach samolotów są w pełni bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla życia.

Rzecznik holenderskich linii lotniczych stwierdził w rozmowie z serwisem Food Safety News, że KLM prowadzi w tym momencie postępowanie wyjaśniające, podczas których podróży mogły być podawane posiłki zawierające skażone mięso. Rzecznik powiedział też, że już niedługo otrzymają bardziej szczegółowe dane na temat problemu.

PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoPiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoCzytaj dalej

Skażone mięso zbiera żniwa

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach 5 osób zmarło po spożyciu skażonego mięsa wieprzowego. W Niemczech zmarły dwie starsze osoby, które zjadły produkty firmy Wilke, producenta wędlin - zakład zamknięto. Natomiast w Holandii śmierć poniosły trzy osoby, w tym kobieta, która poroniła. We wszystkich przypadkach okazało się, że skażone mięso jest zainfekowane bakterią listerii. Sieci handlowe w Belgii, Holandii i Niemczech masowo wycofują produkty z wieprzowiny.

Listerioza to choroba zakaźna, najczęściej spowodowana spożyciem pokarmu zanieczyszczonego bakteriami listerii, które występują powszechnie w środowisku naturalnym w wodzie i glebie. Najczęściej choroba rozwija się po spożyciu niepasteryzowanych produktów mlecznych, niedokładnie umytych surowych owoców i warzyw, surowego mięsa, ryb, owoców morza oraz „dań gotowych”, niepoddanych obróbce cieplnej przed spożyciem. W ciągu ostatnich dwóch lat w Holandii odnotowano 20 przypadków osób, które zaraziły się listeriozą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Kobieta urodziła dwójkę dzieci w 20. tygodniu. Nie przeżyły, a ona i tak pokazała je na Facebooku
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News