Niemiecka branża mięsna z problemami
pixabay/RalfWieckhorst
Autor Radosław Święcki - 10 Maja 2020

Jedna z niemieckich branż w bardzo poważnych tarapatach. Kłopoty mają też jej polscy pracownicy

Niemieckie zakłady przetwórstwa mięsnego w kryzysie. Wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem wśród pracowników zakładów. Przemysł przetwórczy u naszych zachodnich sąsiadów w dużej mierze zależny jest od pracowników ze wschodniej Europy.

Branża mięsna z problemami

O kłopotach niemieckiej branży mięsnej informuje – za "Frankfurter Allgemeine Zeitung" - dziennik „Rzeczpospolita”. W największych zakładach przetwórstwa mięsnego u naszych zachodnich sąsiadów rośnie liczba zarażonych koronawirusem.

Dramatyczny obraz sytuacji pokazuje sytuacja koncernu Westfleisch w Coesfeld w Nadrenii Północnej Westfalii, gdzie zarażonych jest aż 129 pracowników, czyli prawie 10 proc. całej załogi. Z kolei w należącej do koncernu rzeźni w Szlezwiku-Holsztynie zarażonych jest 50 pracowników. W tej sytuacji lokalne władze zdecydowały, by profilaktycznie zbadać wszystkich pracowników wszystkich rzeźni w regionie.

Minister zdrowia Nadrenii Północnej Westfalii Karl-Josef Laumann – jak podaje gazeta - nakazał koncernowi, jak najszybsze przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników.

IBL z wyjątkowym apelem do Polaków. Mówi co robić, żeby nie zagrozić sobie i innymIBL z wyjątkowym apelem do Polaków. Mówi co robić, żeby nie zagrozić sobie i innymCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Niewyobrażalnie tragiczne, na wysypisku śmieci znaleziono zawiniątko. Nie żyje noworodek

Laumann zapowiedział również, że planowane od 11 maja znoszenie ograniczeń w Niemczech nie obejmie Coesfeld, gdzie zniesienia restrykcji można spodziewać się najwcześniej tydzień później. Luzowanie obostrzeń zakłada m.in. otwieranie restauracji, części hoteli, siłowni i szkół muzycznych. Jedynie - jak informuje portal dw.com- uczniowie i dzieci przedszkolne skorzystają z planowanego w całym kraju znoszenia obostrzeń.

Warto podkreślić, że niemiecki przemysł przetwórczy w dużej mierze jest zależny od pracowników ze wschodniej Europy, którzy stanowią znaczną część załogi koncernu Westfleisch. Kontrole i dezynfekcja mają zostać przeprowadzone w pomieszczeniach socjalnych i mieszkalnych zagranicznych pracowników.

Jak zapowiedział Laumann, uchwalone dla całych Niemiec znoszenie ograniczeń od 11 maja nie obejmie powiatu Coesfeld i nastąpi najwcześniej 18 maja. Chodzi tu m.in. o otwieranie restauracji, części hoteli, siłowni i szkół muzycznych. Jedynie uczniowie i dzieci przedszkolne skorzystają z planowanego w całym kraju znoszenia obostrzeń.

Dziennik informuje również o trudnej sytuacji Tönnies-Gruppe, największego niemieckiego przetwórcy mięsa wieprzowego i wołowego, gdzie również chorują pracownicy. Przedstawiciele koncernu na łamach "FAZ" zapewniają jednak, że liczba chorych pracowników nie jest wysoka, a zatrudnieni oraz ich rodziny, również w domowych warunkach stosują się do rządowych wytycznych w kwestii higieny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie godziny na przelew i wypłatę gotówki. Za chwilę banki zablokują tę możliwość
  2. Tragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana, 23-letni turysta stracił życie. Nie miał żadnych szans, trwają poszukiwania innych
Od dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciOd dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News