Sklepy w Holandii i Niemczech muszą masowo wycofywać produkty z wieprzowiny
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Października 2019

Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnych

Mięso wieprzowe, szeroko dostępne na rynku europejskim jest obecnie masowo wycofywane z rynku. Wszystko przez jego skażenie. Trzy osoby zmarły w Holandii, dwie w Niemczech - to skutki jego spożycia. Przyczyną zatrucia jest obecność bakterii Listeria monocytogenes. Sklepy masowo wycofują wyroby producenta.

Mięso w Holandii skażone

Już trzy osoby nie żyją w Holandii po spożyciu skażonego mięsa wieprzowego - informuje “Fakt”. Przyczyną zatrucia jest obecność bakterii listerii w produktach. Na początku tego tygodnia dwie osoby w Niemczech straciły życie z tego samego powodu. Niestety, jedną z poszkodowanych okazała się też kobieta w ciąży. - “Jedna kobieta poinformowała, że poroniła z tego samego powodu" - podał w piątek Królewski Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - RIVM).

Skażone produkty pochodzą z zakładu produkcyjnego Offerman w Aalsmeer w prowincji Holandia Północna. W czwartek 3 października ogłoszono masowe wycofanie ze sklepów wyrobów z mięsa wieprzowego ze względu na ryzyko zakażenia listerią.

Prawdziwa plaga wśród grzybiarzy. Policja interweniuje codzienniePrawdziwa plaga wśród grzybiarzy. Policja interweniuje codziennieCzytaj dalej

Mięso wieprzowe wycofywane ze sklepów

Rzecznik holenderskiego urzędu ds. bezpieczeństwa żywności (Voedselen en Warenautoriteit) poinformował, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy firma Offerman przeszła dodatkowe kontrole. - "Mieliśmy już wrażenie, że dzieje się tam coś niedobrego" - tłumaczy. Mimo tego producentowi nakazano tylko podjęcie dalszych czynności, które miały zagwarantować poprawę jakości i czystości zakładu. Niestety, działania okazały się niewystarczające. Aktualnie firma Offerman wycofuje wszystkie paczkowane wyroby z wieprzowiny, które były krojone i pakowane w zakładzie w Aalsmeer. Produkty trafiały przede wszystkim do sklepów Aldi, Bidfood, Jumbo, Sligro oraz Versunie w Holandii.

Mięso wieprzowe w Niemczech też skażone

Niestety w ubiegłym tygodniu podobna sytuacja wydarzyła się w Niemczech. Firma Wilke, producent wędlin z zachodniej części Niemiec, została zamknięta. Po spożyciu produktów zakładu zmarły już dwie osoby, a urząd weterynaryjny powiatu Waldeck-Frankenberg podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji. W wyrobach niemieckiej firmy również stwierdzono obecność listerii - gatunek wewnątrzkomórkowo żyjącej bakterii, która jest czynnikiem etiologicznym listeriozy. Choroba objawia się przede wszystkim gorączką, biegunką i wymiotami. Firma Wilke również przechodziła dodatkowe kontrole w ostatnich miesiącach, jednak podobnie jak w Holandii, nie przyniosło to pożądanego skutku.

Wyniki badania załamują. Polacy nie wiedzą, skąd finanse na 500 plusWyniki badania załamują. Polacy nie wiedzą, skąd finanse na 500 plusCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Ślub aktorki i znanego sportowca był cichy i szybki. Po 9 dniach małżeństwa para wniosła o rozwód

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News