Mięso ma coraz więcej antybiotyków
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 7 Stycznia 2020

Polskie mięso coraz bardziej szpikowane antybiotykami. Naprawdę niepokojące dane

Mięso polskie zawiera ogromną ilość antybiotyków. Sprzedaż środków przeciwbakteryjnych wzrosła dla zwierząt gospodarskich o niemal 30 proc. w ciągu ostatnich kilku lat, jak poinformowała Europejska Agencja Leków. Pod tym względem nasz kraj wypada fatalnie w porównaniu do innych krajów Europy.

Mięso polskie wypada tragicznie pod względem ilości antybiotyków

Mięso krajowe nie wypada dobrze pod względem zawartości antybiotyków, w porównaniu do innych krajów Europy. Polska jest na czwartym miejscu wśród państw europejskich pod względem ich używania w hodowli zwierząt gospodarskich.

- Europejska Agencja Leków (EMA) wydała raport dotyczący sprzedaży środków przeciwbakteryjnych dla zwierząt gospodarskich w latach 2010-2017. Wyniki są pozytywne dla Europy, ale tragiczne dla Polski” - podaje “Money”. Podczas gdy sprzedaż antybiotyków dla zwierząt gospodarskich spadała w tych latach o 20 proc. w Europie, to w Polsce podniosła się niemal o 30 proc.

Zostały podjęte działania ograniczające zużycie antybiotyków

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował, że zostały podjęte działania, których zamierzeniem jest ograniczenie zużycia środków antybakteryjnych w produkcji zwierzęcej. - Stworzyliśmy ramowy dokument pt. "Deklaracja polskiej branży drobiarskiej w zakresie racjonalnego stosowania przeciwdrobnoustrojowych produktów leczniczych weterynaryjnych w hodowli i chowie drobiu". Dotyczy rozważnego stosowania przeciwdrobnoustrojowych produktów leczniczych weterynaryjnych i w swych założeniach dotyczy wszystkich gospodarstw utrzymujących drób - skomentował Główny Inspektorat Weterynarii, cytowany przez “Money”.

W styczniu na pewno wzrosną renty. Podwyżka zależy jednak od rodzaju świadczeniaW styczniu na pewno wzrosną renty. Podwyżka zależy jednak od rodzaju świadczeniaCzytaj dalej

Zalecenie od weterynarza jest konieczne

GIW powiedział, że producenci mięsa mają pozwolenie, by stosować środki przeciwbakteryjne tylko wówczas, gdy jest to zalecone przez weterynarza. - Lekarz weterynarii, leczący chore stado, zobowiązany jest każdorazowo do pozostawienia w gospodarstwie dokumentacji leczenia zwierząt. Hodowca potwierdza własnoręcznym podpisem przyjęcie do wiadomości zasad stosowania produktu leczniczego weterynaryjnego oraz zobowiązuje się do zachowania okresu karencji, od ostatniego dnia podania leku. Samodzielne stosowanie antybiotyków oraz nielegalny ich zakup jest karalny - informuje Główny Inspektorat Weterynarii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News