Nie tylko polskie mięso z kurczaka jest szkodliwe. Jedzenie mięsa nie wpływa korzystnie na zdrowie człowieka
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Listopada 2019

Polski produkt na czarnej liście żywności. Eksperci przestrzegają przed jedzeniem jednego typu mięsa

Mięso drobiowe z Polski znalazło się na czarnej liście niebezpiecznych produktów spożywczych. Niechlubny ranking został opracowany przez stowarzyszenie włoskich producentów rolno-spożywczych Coldiretti Varese.

Mięso z Polski niebezpieczne dla zdrowia. Jedzenie kurczaków jest ryzykowne

Mięso drobiowe z Polski trafiło na czarną listę żywności. Stowarzyszenie włoskich producentów rolno-spożywczych Coldiretti Varese zaprezentowało ranking najbardziej niebezpiecznych produktów spożywczych, które trafiają na włoski rynek w trakcie Międzynarodowego Forum Żywności i Rolnictwa - podaje portal polsatnews.pl.

Wskaźnikiem w ranking jest liczba ostrzeżeń, które dotyczą danych artykułów. Polskie mięso drobiowe, czyli nasze rodzime kurczaki, zostało uznane za wyjątkowo niebezpieczne ze względu na salmonellę. W związku ze sprawą w tym roku w Unii Europejskiej zostało wydanych sześć alertów. Z tej samej przyczyny na niechlubną listę trafiło też mięso drobiowe pochodzące z Węgier.

Badylarze i reszta prywaciarzy. Przedsiębiorcy w PRL musieli radzić sobie z wieloma przeciwnościamiBadylarze i reszta prywaciarzy. Przedsiębiorcy w PRL musieli radzić sobie z wieloma przeciwnościamiCzytaj dalej

Rtęć i bakterie w rybach

Na czarnej liście znalazło się też miejsce dla ryb pochodzących z Hiszpanii i Francji. Zdaniem autorów zestawienia tuńczyki i mieczniki z Hiszpanii mają wysoką zawartość rtęci, z kolei ryby francuskie, przede wszystkim makrele, są zainfekowane pasożytem Anisakis. Jest to gatunek nicieni, których spożycie może doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych - żołądka i jelita.

13. emerytura stanęła pod znakiem zapytania. Rząd musi oszczędzać, więc obniży kwotę Trzynastki13. emerytura stanęła pod znakiem zapytania. Rząd musi oszczędzać, więc obniży kwotę TrzynastkiCzytaj dalej

Rakotwórcze orzechy

Wstydliwy ranking niebezpiecznej żywności uwzględnia też pistacje pochodzące z Turcji i Stanów Zjednoczonych, a także egipskie orzeszki ziemne. Okazało się, że zawierają aflatoksyny - substancje o działaniu kancerogennym.

W tym roku w Unii Europejskiej zdecydowano o wydaniu 281 ostrzeżeń, które dotyczyły żywności, co daje średnio jedno ostrzeżenie na dzień. Prawie połowa (44 proc.) miała związek z produktami pochodzącymi z krajów Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Joanna Krupa urodziła. Znamy płeć i imię dziecka
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News