Międzyzdroje otworzą plażę sektorową
Wikipedia/Pit1233
Autor Maria Glinka - 30 Maja 2020

Międzyzdroje bez parawanów. Mają inny pomysł na zapewnienie bezpieczeństwa na plaży

Międzyzdroje rozpoczynają przygotowania do sezonu letniego i wdrażają rozwiązania, które zapewnią bezpieczny wypoczynek na plaży. Magistrat oznajmił, że nieopodal molo w Międzyzdrojach powstanie plaża sektorowa ze specjalnymi boksami, dzięki którym będzie można zachować bezpieczny dystans od innych plażowiczów.

Międzyzdroje stawiają na bezpieczeństwo turystów

Popularne parawany zostaną w tym roku zastąpione przez boksy, który pojawią się na plaży sektorowej w Międzyzdrojach. Wydzielony obszar o 80 m długości i 10 m szerokości ma znajdować się po lewej stronie od molo w Międzyzdrojach. Poszczególne boksy zostaną wydzielone przy pomocy drewnianych słupów, a osłaniać je mają banery reklamowe – podają podroze.onet.pl.

Urząd Miasta Międzyzdroje twierdzi, że plaża sektorowa sprawi że wypoczynek nad morze będzie wyjątkowo bezpieczny. „Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo turystów, propozycja sektorowej plaży jest jej elementem - zaznaczył burmistrz Mateusz Bobek.

Co ciekawe, władze Międzyzdrojów nie będą pobierały żadnej opłaty za odpoczynek na plaży sektorowej. „Każdy użytkownik będzie miał całkowicie bezpieczne i swobodne wejście na swój boks” – oznajmiła Anetta Czyżak z referatu ds. promocji, kultury i turystyki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?

Jak będzie wyglądał tegoroczny wypoczynek nad morzem?

Bezpieczeństwo turystów nad morzem to kwestia, nad którą debatują nie tylko rządzący z Międzyzdrojów. Głos w tej sprawie zabrał również Naczelny Instytut Zdrowia Publicznego, który do GIS skierował zalecenia dotyczące ograniczenia liczby osób przebywających na plaży.

Z uwagi na niemożność zachowania bezpiecznego 2-metrowego dystansu między urlopowiczami w szczycie sezonu, Instytut postuluje, aby „na plaży przebywało ok. 1/3 przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego" – czytamy w piśmie, które cytują finanse.wp.pl.

Na ten moment GIS nie wydał opublikował żadnych oficjalnych zaleceń dotyczących reżimu sanitarnego nad morzem, a rekomendacje Instytutu pozostają bez pokrycia.

Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićPolacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martwy były milicjant w mieszkaniu. Jego żona też nie żyje
  2. Pierwsze objawy raka piersi. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Najpierw nie mogli uwierzyć, a potem wybuchli śmiechem. W takich restauracjach jeszcze nie byliście
Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuSpisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News