Gazeta
unspash, AbsolutVision
Autor Komunikaty prasowe - 10 Listopada 2019

Najbogatszy i najpotężniejszy człowiek w mediach. Jego majątek rośnie jak kula śnieżna

Michael Bloomberg to jeden z najbogatszych i najpotężniejszych ludzi w mediach. W marcu został sklasyfikowany przez Forbesa jako dziewiąta najbogatsza osoba na świcie oraz najbogatszy potentat mediowy.

Michael Bloomberg na prezydenta

Michael Bloomberg ma obecnie 77-lat i wygląda na to, że ponownie chce zostać prezydentem Nowego Jorku. Z pewnością jest wystarczająco bogaty, aby pokryć koszty swojej własnej kampanii, wszak Forbes szacuje jego majątek na wartość 52,4 miliardów dolarów netto. Kwota ta nie tylko przewyższa wartość imperium nieruchomości prezydenta Trumpa, ale również innych potentatów medialnych, tj. Rupert Murdoch, Ted Turner i Sumner Redstone razem wziętych.

Syn księgowego i sekretarki

Wall Street taki, jakim znamy go dzisiaj, nie istniałby bez innowacji Michaela Bloomberga. Syn księgowego i sekretarki, po zdobyciu dyplomu MBA na Harvardzie w 1966 roku, otrzymał pracę polegającą na ręcznym liczeniu papierów wartościowych w “The Cage” - byłym nowojorskim banku inwestycyjnym znanym jako Salomon Brothers. Bloomerg szybko piął się po szczeblach kariery i zanim się obejrzał stał się gwiazdą Wall Street. W 1979 roku został zarządcą nowo powstałej jednostki systemów komputerowych wyżej wspomnianego banku, jednak gdy Salomon połączył się z firmą handlową Phibro Corporation, został zwolniony. Na otarcie łez dostał odprawę w wysokości 10 milionów dolarów.

Renta dożywotnia nie dla polskich emerytów. Chyba, że dla osób samotnychRenta dożywotnia nie dla polskich emerytów. Chyba, że dla osób samotnychCzytaj dalej

Budowa imperium finansowego

Bloomer zainwestował pieniądze z odprawy w budowę imperium finansowego Innovative Market Systems, zostając jego współzałożycielem razem z Charlesem Zegarem, Thomasem Secundą i Duncanem MacMillanem. 39-latek wykorzystał wiedzę informatyczną i informatyczną, jaką zdobył w Salomon, do stworzenia w 1982 roku terminalu Bloomerg - oprogramowania z wyspecjalizowaną klawiaturą używanego przez specjalistów finansowych do elektronicznego handlu akcjami i uzyskiwania dostępu do danych rynkowych na żywo. Zrewolucjonizowało to analogową Wall Street i stało się wszechobecnym narzędziem wykorzystywanym w bankowości inwestycyjnej, konkurując z Thomson Reuters Eikon, FactSet i S&P Capital IQ.

Burmistrz Nowego Jorku

Bloomberg kandydował na burmistrza Nowego Jorku w 2001 roku i nim został, zastępując Rudolpha Giulianiego po 11 września. Jego czas panowania, jako głowa miasta, był pełen kontrowersji, jednak ogólna jakość życia w mieście o największej liczbie mieszkańców w Stanach Zjednoczonych się poprawiła, a wskaźniki przestępczości spadły.

W marcu Bloomerg został sklasyfikowany przez Forbesa jako dziewiąta najbogatsza osoba na świcie oraz najbogatszy potentat mediowy.

Kredytobiorcy mogą być mile zaskoczeni. Nie chodzi tylko o frankowiczówKredytobiorcy mogą być mile zaskoczeni. Nie chodzi tylko o frankowiczówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lwica z całej siły rzuciła się na mężczyznę i powaliła go na ziemię. Finał nagrania jest zupełnie inny, niż można by się spodziewać
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News