Mężczyzna z Wałbrzycha dostaje ponad 13 tysięcy złotych emerytury. Dlatego, że długo pracował
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Grudnia 2019

Mężczyzna dostaje aż 13 tys. złotych emerytury. Wiadomo już, jak mu się to udało

Mężczyzna z Dolnego Śląska dostaje rekordową emeryturę, który pobiera 13 tys. zł miesięcznie. Z kolei najmniejsze świadczenie w tym regionie wynosi...30 groszy.

Mężczyzna pracował ponad 50 lat

Mężczyzna z Dolnego Śląska otrzymuje emeryturę w wysokości 13 tys. co miesiąc. Świadczeniobiorca mieszka w Wałbrzychu - podaje money.pl. Mężczyzna pracował bardzo długo w swoim życiu, bo aż 53 lata, a w zawodowy stan spoczynku przeszedł w wieku 72 lat.

Przy okazji publikacji tych danych Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że każdy dodatkowy rok pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego podwyższa średnią wysokość świadczenia o 8-10 procent. Opłaca się więc dłużej pracować.

Z kolei najniższa emerytura na Dolnym Śląsku wynosi 30 groszy. Kobieta przepracowała w swoim życiu zaledwie cztery miesiące i uzbierała niecałe 80 składek - informuje portal money.pl. Natomiast w powiecie wałbrzyskim najniższe świadczenie to 1,89 zł. Niech to będzie przestroga dla tych, którzy ograniczają swoją aktywność zawodową do minimum.

Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"Czytaj dalej

Polacy szybko przestają pracować

Zgodnie z danymi przytaczanymi przez money.pl, aktualnie Polacy są wśród najkrócej pracujących narodów w Europie, a pobierają świadczenia emerytalne przez coraz dłuższy okres czasu, co wynika z tego, że poprawia się jakość życia człowieka oraz wiek, którego dożywamy. Przeciętna emerytura w Polsce wypłacana w ubiegłym roku wynosiła 2 257,69 zł, co stanowiło prawie połowę (ok. 47 proc.) średniej miesięcznej płacy w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  2. Rozwiodła się z mężem, który bił ją i dzieci. 10 lat później dostaje list i zamiera
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News