merkel drgawki
Autor Paulina Musianek - 11 Lipca 2019

Merkel znów miała napad drgawek. Kanclerz Niemiec ma problemy zdrowotne?

To już trzeci raz w tym miesiącu, kiedy Angela Merkel miała napad drgawek w miejscu publicznym. Czy kanclerz Niemiec ma problemy zdrowotne? Niemcy są zaniepokojeni i żądają informacji.

Powtarzające się napady drgawek budzą szereg pytań na temat stanu zdrowia Merkel. Niemiecka prasa jest zaniepokojona i żąda informacji na temat zdrowia kanclerz.

Praca na szczytach władzy może być piekielnie wyczerpująca – zawsze na wysokich obrotach, zawsze w ogniu krytyki, zawsze w świetle fleszy, ale tylko ona może sobie odpowiedzieć, na ile jest w stanie sprostać wymaganiom na swoim stanowisku – pisze dziennik „Allgemeine Zeitung”. Czy Angela Merkel podoła swoim obowiązkom?

Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Czytaj dalej

Angela Merkel już trzeci raz nie mogła opanować drgawek

Temat zdrowia kanclerz Niemiec powrócił wraz z jej kolejnym napadem drgawek. 10 lipca Merkel miała atak podczas spotkania z premierem Finlandii Anttim Rinnem w Berlinie. Wcześniej do podobnej sytuacji doszło 18 czerwca, kiedy Merkel witała w Berlinie nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Wtedy kanclerz atak tłumaczyła odwodnieniem i jak mówiła, wystarczyły trzy szklanki wody, by opanować sytuację. Wówczas w Berlinie panowały upały - blisko 30 stopni Celsjusza, więc brzmi to prawdopodobnie. Incydent powtórzył się jednak także 27 czerwca w zamku Bellevue podczas zaprzysiężenia nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht, gdzie było już chłodno i pochmurno. Uwagę mediów zwróciły trzęsące się ręce kanclerz, co Merkel próbowała ukryć zakładając je na piersi. Mimo tego, wciąż było widać jak całe jej ciało przechodzą mocne drgawki. Merkel na pytania o powód ostatniego ataku, wyjaśniała, że miał on podłoże psychiczne i wynikał z tego, że jeszcze nie do końca "przepracowała" poprzednie. Podczas dzisiejszej uroczystości powitania w Berlinie premier Danii Mette Frederiksen Angela Merkel wyjątkowo siedziała podczas słuchania hymnów.

Merkel zapewnia, że dba o zdrowie

Dokładna przyczyna powtarzających się napadów drgawek niemieckiej polityk nie jest znana. Jak piszą niemieckie media, w trakcie uroczystości przed urzędem kanclerskim nie zaobserwowano żadnej oznaki niedyspozycji Merkel.

Możecie państwo zauważyć, że - po pierwsze - jestem świadoma odpowiedzialności związanej z moim urzędem, dlatego też działam w odpowiedni sposób, zgodny ze stanem mojego zdrowia - tłumaczyła kanclerz zaniepokojonym dziennikarzom. Dodała też, że w jej osobistym interesie jest zachowanie zdrowia i zapewniała, że o nie dba

49 województw na nowo? Rząd zapowiada deglomerację i wynoszenie instytucji z Warszawy49 województw na nowo? Rząd zapowiada deglomerację i wynoszenie instytucji z WarszawyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News