By Ouro at pl.wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8707026
By Ouro at pl.wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8707026
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Lutego 2020

Wciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. zł

Meble z PRL cieszą się obecnie dużą popularnością. Wróciła moda na retro, więc posiadanie w domu bądź mieszkaniu starych mebli to absolutny “must have”. Obecny trend winduje ceny mebli z PRL-u. Za niektóre można uzyskać naprawdę porządne pieniądze.

Meble z PRL na topie

Zapewne wielu z Was ma nadal jakieś stare rzeczy zalegające na strychu albo piwnicy. A niektóre mogą być warte znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Należą do nich meble z PRL. Za niektóre okazy amatorzy starego wzornictwa są w stanie zapłacić naprawdę sporo. Wystarczy przejrzeć sobie takie strony jak OLX czy Allegro albo przejść po sklepach ze starociami, by przekonać się, że za niektóre okazy można uzyskać naprawdę okrągłą sumkę.

Opłata za taksówkę rachunkiem telefonicznym. 10 mln Polaków będzie mogło tak zrobićOpłata za taksówkę rachunkiem telefonicznym. 10 mln Polaków będzie mogło tak zrobićCzytaj dalej

Z czego bierze się ten trend? Na pewno duże znaczenie ma sentyment związany z dawnymi czasami. Ale nie warto zapominać, że polskie wzornictwo to klasa sama w sobie, a projekty polskich projektantów cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Meble z PRL są charakterystyczne i niepowtarzalne.

Meble z PRL są wyjątkowe

Warto zwrócić też uwagę na fakt, że w dobie masowej, przemysłowej produkcji jesteśmy poniekąd uzależnieni od trendów wyznaczanych przez producentów, a co za tym idzie, wiele rzeczy wygląda tak samo. A nie brakuje osób, które chcą mieć w swoim domu przedmioty wyjątkowe, niepowtarzalne. Dlatego meble z PRL cieszą się też taką popularnością.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

A za kredens taki jak ten można dostać grubo ponad tysiąc złotych.


meble z PRL


Jednym z symboli polskiego wzornictwa jest fotel 366 autorstwa Józefa Mariana Chierowskiego. Można powiedzieć, że ten projekt jest symbolem polskiego designu i zdefiniował pojęcie polskiego wzornictwa - myślisz meble z PRL, widzisz fotel Chierowskiego. Dziś za ten odnowiony mebel jest wyceniany nawet na kilka tysięcy złotych, w zależności od obicia i wykonania stelażu. Polecam zapoznać się także z innymi projektami Chierowskiego.


meble z PRL

Masz meble z PRL? Nie wyrzucaj ich!

Ceny mebli z PRL mogą być bardzo zróżnicowane, jednak na pewno można na nich zarobić. I to raczej więcej niż mniej. Więc jeśli macie drewniane meble, stare komody, kredensy, lustra, krzesła, których chcecie się pozbyć, to nie wyrzucajcie ich - może się okazać, że są warte znacznie więcej, niż myślicie.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szpital Bródnowski zamknął SOR. Dezynfekcja po pacjencie
  2. Papież Franciszek ma problemy ze zdrowiem. Musiał ograniczyć pełnienie swojej posługi
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News