Mebloscianka
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 25 Października 2019

Masz meble z czasów PRL? Nie wyrzucaj ich, mogą być warte fortunę

Meble - moda na PRL-owski design pojawiła się 10 lat temu i cały czas ma się dobrze. Szczęściarzem można nazwać tego, kto w swoim posiadaniu ma oryginalne meble z poprzedniej epoki. Wszak zanosi się, że jeszcze długo będą na czasie.

Meble - moda na PRL-owski design

Meble z PRL-u od 10 lat przeżywają swój renesans i ponowny czas świetności. Posiadać oryginalne okazy z poprzedniej epoki, takie jak fotele, sofy czy meblościanki w całości, to prawdziwy skarb. Są one bowiem prawdziwą gratką dla entuzjastów stylu retro.

Meble ze śmietnika

Najwięksi pasjonaci designu rodem z Polski Ludowej nie mają oporów, by nawet rzucić okiem do większych śmietników, w których znajdują się meble, by w razie czego wydobyć jakiś okaz. Przykładem tego jest wspomniane w materiale TVP krzesło, które zaprojektowała Maria Chomentowska. Jak powiedziała projektantka mebli Ewelina Lekka, koszt tego elementu wyposażenia wnętrza przed renowacją to 200 złotych, natomiast po niej - kwota jest już dwukrotna. Dzieła wspomnianej projektantki z lat 50. ubiegłego wieku są obecnie w stanie osiągać ceny z kosmosu. Jak na przykład krzesło “Pająk”, które zostało wylicytowane na 45 tys. zł w listopadzie ubiegłego roku.

Dobry biznes

Na meblach z PRL-u można nieźle zarobić, a przekonała się o tym Marta Barańska, która posiada działalność w Krakowie, zajmującą się ich profesjonalną renowacją. Efekty odnowy są nieraz niesamowite, jak sama przyznała. Choć ogrom pracy, jaką trzeba w to włożyć, to już inna historia.

ZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówCzytaj dalej

“Obróbka drewna, czyścimy drewno, czyli demontujemy stelaż, czyścimy drewno, montujemy stelaż. I obróbka tapicerska, czyli demontujemy siedzisko, wymieniamy pasy, sprężyny, dodajemy materiał tzw. ślepy tapicerski, dodajemy, jeśli trzeba to matę kokosową, pianki różnego rodzaju i dajemy materiał już gotowy, obiciowy, jaki nam się tylko podoba” - powiedziała Barańska.

Zanim będzie za późno

Jeżeli masz na podorędziu jakiś mebel z poprzedniej epoki, może warto zainteresować się sprawą, zanim będzie za późno, gdy moda przeminie. Temat podchwyciły już nawet sklepy meblowe, które stylizowane na PRL-owskie meble sprzedają nieraz za niebagatelne sumy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Złe wieści dla seniorów. Emerytura czeka ich dopiero w wieku 69 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News