mBank musi oddać klientowi pieniądze skradzione z jego konta przez hakerów
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 20 Grudnia 2019

Okradli cię, bank odda pieniądze. Zaskakujący wyrok sądu

mBank musi oddać klientowi pieniądze skradzione z jego konta przez hakerów. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Łodzi w sprawie klienta, któremu hakerzy ukradli ponad 50 tys. zł - informuje portal WP Finanse.

mBank musi oddać klientowi pieniądze skradzione z konta przez hakerów

mBank przegrał w łódzkim Sądzie Okręgowym sprawę ze swoim klientem, będącym jednocześnie ofiarą ataku hakerskiego - informuje portal WP Finanse. W wyniku działań hakerskiech, z jego konta skradziono ponad 50 tys. zł.

Do ataku hakerskiego na konto pana Michała doszło prawie cztery lata temu, a hakerzy wykorzystali luki w zabezpieczeniach bankowości elektronicznej. Łącznie z jego konta skradziono 51 670 zł. Jak wylicza WP Finanse, składały się na to dwa przelewy z karty kredytowej na łączną kwotę 25 tys. zł oraz dwa przelewy z rachunku bankowego na łaczną kwotę 26 670 zł. Po trzyletnim procesie sąd wydał korzystny i prawomocny wyrok dla klienta - bank musi oddać mu pieniądze.

Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłychFiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłychCzytaj dalej

Koszty sądowe po stronie banku, dodatkowo odsetki

Pieniądze pobrane z kart kredytowych mBank zwrócił poszkodowanemu jeszcze przed wejściem na drogę sądową. W kwestii środków zrabowanych z konta klienta bank nie był już tak skory do współpracy, wobec czego o zwrot prawie 27 tys. zł klient musiał walczyć przed sądem. Prawomocny wyrok sądu nakłada na bank obowiązek zapłaty nie tylko zobowiązania na kwotę 26 670 zł, ale również zwrot odsetek w kwocie 10 332 zł, oraz zwrot opłat sądowych w łącznej kwocie 6 751 zł. Łącznie na rzecz poszkodowanego zasądzono zwrot 43 753 zł.

Obowiązkiem banku jest zapewnienie bezpieczeństwa depozytów

Analiza sprawy wykazała, iż bank nie wykonał należycie swoich obowiązków, klient bowiem stracił pieniądze z rachunku bankowego, pomimo tego, że nie zlecił i nie autoryzował polecenia przelewu. W uzasadnieniu wyroku, Sąd Okręgowy w Łodzi stwierdził, że jednym z najważniejszych obowiązków banku w ramach umowy rachunku bankowego jest zapewnienie bezpieczeństwa depozytów. Bank musiał zatem zwrócić klientowi utracone środki, jednak aby do tego doszło sprawa musiała trafić na wokandę.

Fatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiFatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak ma kłopoty z prawem. Ludzka podłość nie zna granic
  2. Toksyczne bombki choinkowe. Producenci ukrywają prawdę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News