mBank wprowadza korzystne zmiany dla klientów
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 19 Listopada 2020

Jeden z największych banków w Polsce zdecydował się na zaskakujący krok. Klienci mają powody do radości

Takie informacje zawsze cieszą klientów. mBank wydał właśnie komunikat w którym informuje o planowanych zmianach w regulaminach, ale też o nowościach dotyczących przelewów. Do pewnej kwoty nie będzie już konieczna autoryzacja, co z pewnością przyspieszy proces płatności.

mBank wprowadza korzystne dla klientów zmiany

W ostatnim czasie komunikaty wydawane przez banki budziły raczej postrach wśród klientów, gdyż w związku z pandemią koronawirusa a ściślej jej następstwami placówki najczęściej komunikowały o konieczności wprowadzenia opłat np. za prowadzenie rachunku. Z tym większą przyjemnością informujemy o zmianach, które klientów z pewnością ucieszą. Owe zmiany ogłosił właśnie w komunikacie prasowym mBank.

- Wkrótce łatwiej zlecisz przelew do 500 zł w serwisie transakcyjnym. Po zmianie przelewy będziesz zatwierdzać, nie będziemy wymagać dodatkowej akceptacji (autoryzacji) SMS-em lub mobilną autoryzacją. W każdej chwili będziesz mógł włączyć i wyłączyć autoryzację tych przelewów – informuje mBank.

Tym samym, klienci mBanku, którzy będą chcieli dokonać przelewów na niższe kwoty, będą mogli realizować je szybciej, bez dodatkowych formalności.

Na tym jednak nie koniec zmian, gdyż mBank informuje również, że niebawem zwiększy do 1000 zł kwotę przelewu na numer telefonu BLIK. - Zmiana nie dotyczy przelewów w ramach prośby o przelew BLIK – w tym przypadku maksymalna kwota to nadal 500 zł – informuje bank.

mBank zapowiada również, że w najbliższym czasie aplikacja banku będzie możliwa do pobrania nie tylko ze sklepów Google Play i App Store, ale też ze sklepu Huawei – AppGallery. - Od dnia, który wskażemy na naszej stronie internetowej, w naszej aplikacji będziesz mógł zaktualizować także swoje nazwisko i numer telefonu – czytamy w komunikacie mBanku.

  1. NFZ pokazał stawki. Łóżko na dobę to ponad 800 złotych
  2. Uczestnik "Jeden z dziesięciu" złapał się za głowę i odbiegł od stanowiska. Fatalna pomyłka na sam koniec gry
  3. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw

Ponadto mBank informuje również, że od 20 stycznia przyszłego roku klienci nie będą mogli złożyć wniosku o usługę „Spłaty na raty” dla karty kredytowej, której oprocentowanie zależy od wysokości stopy lombardowej. Zaś od 1 lutego 2021 roku osoby poniżej 18 roku życie, nie będą mogły wykonać transakcji kartą związaną z grą hazardową. Niemożliwy będzie np. zakup kuponu w loterii.

mBank wprowadza zdalną weryfikację rożsamości

W odrębnym komunikacie mBank informuje również o dołączeniu do grona dostawców tożsamości dla usługi mojeID zarządzanej przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Klienci, jak podaje bank będą mogli w łatwy i bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość i tym samym uzyskać dostęp do usług świadczonych online.

mBank przypomina, że mojeID to bezpieczne narzędzie do zdalnego potwierdzania tożsamości w usługach komercyjnych i publicznych. Usługa umożliwia realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały albo osobistej wizyty u dostawcy usługi, w elektrowni, u ubezpieczyciela, w placówce medycznej czy umawiania się na zawarcie umowy z kurierem.

- Polska gospodarka z każdym rokiem staje się coraz bardziej cyfrowa, a ostatnie miesiące znacząco przyspieszyły ten proces. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę usług świadczonych online, których rozwój uzależniony jest od bezpieczeństwa danych i odpowiedzialnego podejścia do ryzyka, kwestią kluczową jest dostęp do bezpiecznej weryfikacji tożsamości online, co zapewnia mojeID - wyjaśnia cytowany w komunikacie mBanku Robert Trętowski, wiceprezes zarządu KIR.

Oprócz mBanku do mojeID w roli dostawców tożsamości przystąpiły takie banki jak m.in. PKO Bank Polski, Bank Pekao S.A., czy ING Bank Śląski.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News