mBank na oku władzy
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 15 Grudnia 2019

Ważą się losy mBanku. Politycy podgrzewają atmosferę wokół jego przyszłości

mBank zostanie przejęty przez państwowy bank? “Rząd planuje dalsze zwiększanie udziału polskiej własności w sektorze finansowym” - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, jak podaje Bankier.pl.

mBank zostanie przejęty przez państwowy bank?

mBank i jego losy właśnie się ważą. PAP zadał pytanie wicepremierowi Sasinowi, czy miałby ochotę, by któryś z należących do Skarbu Państwa banków przejął udziały w mBanku od niemieckiego Commerzbanku.

"To są różnego rodzaju biznesowe rozmowy, ale toczą się one na poziomie firm, również tych z udziałem Skarbu Państwa oraz innych podmiotów. Nie chciałbym więc się w tej sprawie wypowiadać. Chciałbym bardzo, to jest oczekiwanie nie tylko rządu, ale i znacznej części społeczeństwa, żeby zakres polskiej własności w gospodarce, jak również w sferze instytucji finansowych, był szerszy" - odpowiedział Sasin, cytowany przez Bankier.pl.

Przejęcie Banku PKO

Wicepremier przypomniał o fundamentalnej według niego transakcji przejęcia od włoskiego UniCredit akcji Banku Pekao przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju.

Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatkiUrzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatkiCzytaj dalej

"Wcześniej udział zagranicznego kapitału w sektorze bankowym przekraczał 60 proc. i był oceniany przez wielu ekspertów, że hamuje on możliwość wpływania na procesy gospodarcze" - powiedział w sobotę w Toruniu wicepremier Sasin.

"Ta transakcja spowodowała, że te procenty się odwróciły. Dzisiaj większość sektora bankowego jest w rękach polskich, a planujemy i prowadzimy rozmowy, aby ten zakres polskiej własności w sektorze finansowym poszerzać. Chcemy bardzo aktywnie, jako Ministerstwo Aktywów Państwowych, wspomagać proces konsolidacyjne firm, które będą stawały się potężnymi i ważnymi graczami na rynku europejskim" - powiedział Sasin w sobotę w Toruniu.

Dodał również, że kierowane przez niego ministerstwo planuje poszukiwać rozwiązań, które skutkowałyby tym, że istotne projekty inwestycyjne miałyby możliwość być realizowane nie tylko przez jeden podmiot. Jego zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby MAP pełnił rolę koordynatora tego typu działań.

Do końca roku musisz się zarejestrować. Inaczej czeka cię grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotychDo końca roku musisz się zarejestrować. Inaczej czeka cię grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Pacjentka była przytomna przez całą operację. Lekarze nie reagowali na jej krzyki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News