PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pieniadze, banknoty
East News, Zofia i Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 9 Grudnia 2020

Już pewne, jeden z największych polskich banków zdecydował. Klientów czekają spore podwyżki

mBank, podobnie jak inne banki, zdecydował się podwyższyć opłaty za prowadzenie rachunków, wpłaty i wypłaty, a także karty kredytowe. Podwyżki rozłożone zostały na dwa lata, a pierwszych klienci mBanku spodziewać się mogą już w styczniu 2021 r.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym spowodowane są podwyżki na rynku finansowym
  • Na jakie podwyżki zdecydował się mBank
  • Które banki już podniosły opłaty

mBank podwyższa opłaty

Eksperci od rynków finansowych zgodnie potwierdzają, że podwyżki w bankach za korzystanie z ich usług to efekt pandemii koronawirusa i obniżenia przez NBP do skrajnie niskiego poziomu. - W efekcie płacą za to wszyscy klienci - mówią.

Co więcej, w obecnym okresie najbardziej dochodowym aspektem dla banków są opłaty prowizyjne, a nie odsetkowe. Banki zaostrzają także politykę kredytową, ponieważ po prostu nie opłaca im się ich przyznawać.

Resort wydał pilny komunikat o 500 plus. Chodzi o zawieszenie programuResort wydał pilny komunikat o 500 plus. Chodzi o zawieszenie programuCzytaj dalej

mBank także dołączył do grona podwyższających opłaty za swoje usługi i w specjalnym komunikacie wystosowanym do swoich klientów dokładnie rozpisał zmiany, które wejdą w życie już w styczniu przyszłego roku. Jedynie opłaty roczne za niektóre karty kredytowe ulegną podwyższeniu w marcu 2022 r.

mBank w komunikacie prasowym poinformował o szeregu nachodzących podwyżek:

  • "podnosimy prowizję za odnowienie kredytu odnawialnego,
  • podnosimy niektóre opłaty dotyczące kart debetowych oraz kredytowych,
  • wprowadzamy prowizję 4% za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich,
  • wzrosną opłaty za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach" - napisano.

mBank śladem za innymi

Opłata za kartę do eKonta standard, eKonta, eKonta plus, eKonta m dla posiadaczy powyżej 25 roku życia i eKonta z darmowymi bankomatami wzrośnie do 10 zł. Jednakże to nie koniec podwyżek.

mBank poinformował, że zdecydował się wprowadzić prowizję w wysokości 4 proc. za wszystkie transakcje kartami: w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.

"Od 1 marca 2021 r. wprowadzimy nową opłatę 5 zł za przygotowanie i wysyłkę pocztą dokumentów, których wymagają przepisy prawa i dotyczą Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI). Te dokumenty wymieniamy w regulaminie SFI" - informuje mBank.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie ogromna ilość banków zdecydowała się na podwyżki, a mBank nie jest odosobniony w swoich działaniach. Jeszcze w grudniu podwyżek spodziewać mogą się m.in.: Inteligo oraz Santander Bank Polska.

Pod koniec pierwszego lockodownu to m.in.: PKO BP oraz Credit Agricole zapowiedziało podniesienie opłat. Co więcej, eksperci uważają, że klienci muszą pożegnać się z darmową bankowością.

Stało się, musimy być gotowi na kolejny zakaz. A branża przyjmuje cios za ciosemStało się, musimy być gotowi na kolejny zakaz. A branża przyjmuje cios za ciosemCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Tajemniczy monolit pojawił się w Warszawie. Widziano go w innych miastach
  2. Media podają wstrząsającą informację. Znany piłkarz uderzył trenera!
  3. Na ogrzewaniu można oszczędzić. Pamiętaj o kilku kwestiach
Znamy wynik polskich uczniów w międzynarodowym rankingu. Pokonali Włochy, przegrali z RosjąZnamy wynik polskich uczniów w międzynarodowym rankingu. Pokonali Włochy, przegrali z RosjąCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News