By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31238951
By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31238951
Autor Kamila Jeziorska - 8 Stycznia 2021

Potężna awaria w jednym z największych polskich banków. Klienci odcięci od usług

mBank to kolejny bank dotknięty potężną awarią. Klienci skarżą się na problemy z dostępem do podstawowych usług. Sytuacja jest poważna, a mBank do tej pory nie usunął awarii w całości.

mBank z potężną awarią

mBank na swoim oficjalnym koncie na Twitterze potwierdził informacje dotyczące awarii systemu. Wcześniej o problemach informowali klienci mBanku wysyłając wiadomości do redakcji portalu bankier.pl.

"System transakcyjny kolejny dzień nie działa prawidłowo, o godzinie 9.50 nie widać realizacji zleceń z otwarcia sesji", "od godziny 9:35 znowu są problemy z działaniem systemu transakcyjnego Biura Maklerskiego mBanku. W tej chwili nie można się nawet zalogować do systemu"- cytuje lawinowe wiadomości portal.

"Obecnie występują problemy z usługami maklerskimi (eMakler dla klientów mBanku, mInwestor dla klientów Biura maklerskiego). Przepraszamy za kłopot. Będziemy Was na bieżąco informować o sytuacji" - poinformował mBank w opublikowanym tweecie. Nie zabrakło także komunikatów w pozostałych mediach społecznościowych.

Ostatecznie awarię mBanku udało usunąć się tylko częściowo. "Przepraszamy za problemy. Można już logować się do eMaklera poprzez serwis transakcyjny na komputerach i składać zlecenia. mInwestor również działa w wersji przeglądarkowej. Niestety, aplikacja mobilna wciąż jest niedostępna. Pracujemy nad przywróceniem wszystkich rozwiązań" - dodał mBank w facebookowej aktualizacji.

Wprost przypomina, że nie jest to pierwsza awaria mBanku, bowiem w sierpniu 2020 r. podczas testowania aplikacji wysyłane były powiadomienia o dziwnej treści.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News