mBank wprowadza ułatwienia dla klientów
Peakpx
Autor Radosław Święcki - 4 Grudnia 2020

Jeden z największych polskich banków wprowadza kapitalną usługę. Klienci będą zachwyceni

Pod koniec listopada mBank poinformował o nowościach dotyczących przelewów i aplikacji mobilnej banku, a także o zmianach w regulaminach. Jedno z rozwiązań z pewnością wprawi w zachwyt klientów.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • O ułatwieniach czekających klientów mBanku
 • O tym jak bank zamierza ograniczyć ryzyko phishingu
 • O pogarszającej się sytuacji finansowej banku

Zmiany w mBanku

Pod koniec listopada mBank poinformował w komunikacie na swojej stronie internetowej o wprowadzonych nowościach dotyczących przelewów. Wprowadzane zmiany z pewnością ucieszą klientów banku, gdyż dzięki nim będą mogli oszczędzić na czasie.

- Wkrótce łatwiej zlecisz przelew do 500 zł w serwisie transakcyjnym. Po zmianie przelewy będziesz zatwierdzać, nie będziemy wymagać dodatkowej akceptacji (autoryzacji) SMS-em lub mobilną autoryzacją – informuje mBank, zastrzegając, że klienci w każdej chwili będą mogli włączyć i wyłączyć autoryzację przelewów.

Na dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy nie mogli uwierzyć własnym oczomNa dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy nie mogli uwierzyć własnym oczomCzytaj dalej

Jak wspomniano rozwiązanie ułatwi życie klientom banku, ale też jak zauważa serwis cashless.pl wydaje się dość ryzykowne. Cytowani przez portal przedstawiciele biura prasowego mBanku precyzują, że będzie ono udostępniane poszczególnym grupom klientów stopniowo, poprzedzone też będzie akcją informacyjną.

Bank informuje, że zabezpieczeniem przed sytuacją, gdy np. za pomocą phishingu przestępcy przejmą kontrolę nad rachunkiem klienta i wykonują z niego wiele przelewów (np. na kwotę 499 zł) ma być monitoring transakcji, jaki będzie prowadzony przez bank przez cały czas. W praktyce oznacza to, że przelew mieszczący się w limicie będzie musiał być autoryzowany.

Wciąż możesz ją mieć w szufladzie. Moneta 1 zł jest warta nawet 600 złWciąż możesz ją mieć w szufladzie. Moneta 1 zł jest warta nawet 600 złCzytaj dalej

mBank zwraca również uwagę, że aby móc nieautoryzowaną transakcję zlecić, logowanie na rachunek będzie musiało przebiegać zgodnie z zasadą tzw. silnego uwierzytelnienia, a więc np. z zaufanego wcześniej urządzenia i przeglądarki.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
 2. Oszuści znaleźli bardzo sprytny sposób. Można stracić wszystko
 3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

Przedstawiciele banku jak podaje portal zwracają też uwagę, że jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie wspomniana usługa zostanie udostępniona. Konkretna data ma zostać podana w późniejszym terminie. Pewne jest natomiast, że zmiana obejmie wszystkich klientów bankowości detalicznej, a więc osoby fizyczne, posiadaczy rachunków z segmentu private banking oraz małe i średnie firmy.

We wspomnianym komunikacie mBank poinformował również o zwiększeniu do 1000 zł kwoty przelewu na numer telefonu BLIK. Zmiana ta nie dotyczy jednak przelewów w ramach prośby o przelew BLIK . W tym przypadku maksymalna kwota to nadal 500 zł.

Jeśli masz na telefonie aplikacje z tej listy, natychmiast je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożoneJeśli masz na telefonie aplikacje z tej listy, natychmiast je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożoneCzytaj dalej

Bank informuje również, że aplikację mBanku wkrótce będzie można pobrać już nie tylko ze sklepów Google Play i App Store, ale także ze sklepu Huawei – AppGallery.

- Od dnia, który wskażemy na naszej stronie internetowej, w naszej aplikacji będziesz mógł zaktualizować także swoje nazwisko i numer telefonu – czytamy w komunikacie mBanku.

Ważna informacja dla niepełnoletnich klientów

Ponadto mBank informuje klientów, że od 20 stycznia przyszłego roku nie będą mogli złożyć wniosku o usługę „Spłaty na raty” dla karty kredytowej, której oprocentowanie zależy od wysokości stopy lombardowej. Z kolei klienci poniżej 18 roku życia od 1 lutego 2021 roku nie będą mogli wykonać transakcji kartą mBanku z grą hazardową, co uniemożliwi im np. zakup kuponu na loterii.

mBank podobnie jak wiele innych banków odczuł skutki pandemii. Pokazują to opublikowane przed miesiącem wyniki finansowe za dziewięć miesięcy tego roku. Bank zarobił w tym okresie niemal 278 mln zł, trzykrotnie mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to zarobił prawie 900 mln zł. W samym trzecim kwartale 2020 roku bank wypracował 100,6 mln zysku netto, podczas gdy rok temu było to 358,5 mln zł.

Urządzenie wciągnęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?Urządzenie wciągnęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
 2. Kierowca zagapił się na autostradzie. VW Passat wbił się w TIR-a
 3. Bez zaświadczenia czeka surowa kara. Powołano system kontroli
 4. Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzenia
 5. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce
 6. Niewiarygodne, ile zarabia Piotr Żyła, nie mieści się w głowie
 7. Powalający przepis Ani Lewandowskiej na placki ziemniaczane
Ci w domach do zapłaty 900, a mieszkaniach 700 złotych. Niebawem wprowadzą najgorszy podatekCi w domach do zapłaty 900, a mieszkaniach 700 złotych. Niebawem wprowadzą najgorszy podatekCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News