mazury opuszczony ośrodek
Obraz fsHH z Pixabay
Autor Konrad Karpiuk - 21 Sierpnia 2020

Tajemnicze odkrycie na Mazurach. Po dopłynięciu nie mogli uwierzyć, co zobaczyli

Mazury są popularnym kierunkiem wakacyjnym Polaków, szczególnie teraz, gdy sporo osób decyduje się spędzić urlop w kraju. Okazuje się, że region wciąż skrywa wiele tajemnic.

Mazury skrywały opuszczony ośrodek

Na Mazury wybrali się aktywiści organizacji Miasto Jest Nasze. Jak wynika z ich relacji, o istnieniu opuszczonego ośrodka w okolicy jeziora Sasek Wielki, dowiedzieli się od swojego informatora. Następnie dostali się na miejsce, okazało się, że nikogo w nim nie było od 16 lat. Do ośrodka można było dostać się jedynie drogą wodną.

W kompleksie turystycznym znajdowały się 33 drewniane domki wczasowe, mazurska chata i hotelik ze stołówką. Budynki są wyraźnie zapuszczone i zaniedbane. Jak udało się ustalić aktywistom, teren na Mazurach należy do m.st. Warszawa i od 10 lat z budżetu miasta wykładane jest 240 tys. zł na jego ochronę. Rzecznik prasowy warszawskiego urzędu wytłumaczył się już z sytuacji.

Doda może mówić o prawdziwym nieszczęściu. Jej konta są puste, podejrzewa się oszustwoDoda może mówić o prawdziwym nieszczęściu. Jej konta są puste, podejrzewa się oszustwoCzytaj dalej

- Ośrodek Wypoczynkowy w Kobyłosze jest we władaniu m.st. Warszawy od 2012 roku. Miasto nie może zainwestować w modernizację ośrodka w Kobyłosze - przeszkodą w jego zagospodarowaniu jest nieuregulowany stan prawny trzech działek, z czego na dwóch z nich biegnie droga gminna przecinająca teren ogrodzonego ośrodka - powiedział dla redakcji Gazeta.pl zastępca rzecznika prasowego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia
2. Leżysz na plaży i nawet nie wiesz jakie skarby kryją się pod piaskiem. Poszukiwacze potrafią się obłowić
3. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN

Urząd m.st. Warszawy walczy o uregulowanie własności

Ponadto, biuro prasowe twierdzi, że urząd m.st. Warszawy od wielu lat stara się uregulować problem. Zarzekano się, że będą podejmowane kolejne próby w tym kierunku. Jeśli uda się rozwiązać problemy, planowana jest modernizacja ośrodka, co może kosztować kilka milionów złotych. Rozważana jest również opcja wydzierżawienia go lub sprzedania.

Potężna awaria ogromnego banku. Miliony Polaków pozbawione dostępu do środkówPotężna awaria ogromnego banku. Miliony Polaków pozbawione dostępu do środkówCzytaj dalej

Co ciekawe, jak czytamy na stronie Miasto Jest Nasze, w 2006 roku ośrodek na Mazurach został własnością dzielnicy Warszawa-Wola. Niedługo później został zamknięty, mimo tego, że jeszcze kilka lat przed przejęciem doszło do generalnego remontu. W 2009 roku ogłoszono przetarg o dzierżawę, ale nikt się do niego nie zgłosił, jedyne w dwóch wyremontowanych domkach wczasowali ochroniarze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  2. Zwołują sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalna
  3. Owca została sprzedana za astronomiczną cenę. Jest najdroższym w historii przedstawicielem swojego gatunku
  4. Rosną problemy z bonem turystycznym. Nawet 500 tys. osób może być odciętych od pieniędzy, ty także
  5. Wchodzą w życie obostrzenia w wyznaczonych strefach. Wiemy już gdzie i jakie
  6. Po deszczach czeka nas wysyp grzybów? Znamy miejsca, gdzie niesamowicie sypie borowikami
Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 złKontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 złCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News