Matura będzie miała o jeden próg zaliczeniowy więcej?
eastnews/Teenage boy cheating off of classmate
Autor Komunikaty prasowe - 13 Lutego 2020

Matura będzie o wiele trudniejsza. 30 procent nie wystarczy?

Matura będzie bardziej wymagająca? Szykuje się istotne podniesienie poprzeczki dla uczniów podchodzących do egzaminu dojrzałości.

Matura z dodatkowym progiem zaliczeniowym

Matura jest zbyt łatwa. Według niektórych posłów tak, dlatego według ich planów od 2023 roku o zdaniu egzaminu maturalnego będzie decydowało nie tylko uzyskanie 30 procent punktów z części przedmiotów podstawowych, ale również uzyskanie minimum 30 procent z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czego do tej pory nie wymagano, jak zapowiedział Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na posiedzeniu sejmowej komisji edukacji. Plan takich zmian przedstawił na sejmowej komisji edukacji Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Na tę chwilę jest obowiązek zdawania egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale nawet najgorszy wynik nie ma wpływu na zdawalność matury. - To istotne podniesienie poprzeczki. Będzie trudniej — dodał na zakończenie posiedzenia Smolik.

Jak podaje tvn24.pl pomysły odnośnie progu zaliczeniowego na egzaminie na poziomie rozszerzonym zgłaszano już latem 2016 roku. Już wtedy ówczesna minister edukacji Anna Zalewska poruszyła ten temat w związku z narastającymi postulatami nauczycieli, którzy chcieli wprowadzenia 50 procentowego progu zdawalności.

ZUS zakończył wysyłkę ważnych informacji. Lepiej jak najszybciej otworzyć listZUS zakończył wysyłkę ważnych informacji. Lepiej jak najszybciej otworzyć listCzytaj dalej

Matura obecnie

Obecnie każdy uczeń ostatniej klasy średniej podchodzący do egzaminu maturalnego powinien zaliczyć na 30 procent egzamin pisemny na poziomie podstawowym z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki, a także egzaminy ustne z języka polskiego i jednego obcego.

Inne pomysły dotyczące zmian w zakresie egzaminów z matury to zaostrzenie weryfikowania znajomości lektur z języka polskiego czy wprowadzenie dyktand. Nowością mogłoby być też testy rozumienia ze słuchu na egzaminie z języka ojczystego, jednak jak informuje portal tvn24.pl tego typu zadania nie wypadły zbyt pomyślnie.

Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News