Mateusz Morawiecki poskarżył się Angeli Merkel
wikimedia.org/Kancelaria Premiera
Autor Przemysław Terlecki - 17 Lipca 2019

Morawiecki poskarżył się Merkel. Poszło o porażkę Szydło

Mateusz Morawiecki poskarżył się kanclerz Niemiec, Angeli Merkel, na porażkę Beaty Szydło w głosowaniu na komisarz. Jego zdaniem to "łamanie norm UE". Jak stwierdził, nie ma nikogo lepszego w Europie niż Beata Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia.

Mateusz Morawiecki oświadczył, że rozmawiał z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel, w sprawie utrącenia kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefowej europejskiej komisji do spraw zatrudnienia. PAP podaje, że zdaniem polityka porażka byłej polskiej premier to wielki blamaż Unii Europejskiej, która doprowadziła do złamania własnych norm i standardów.

Wyraziłem swoje ogromne niezadowolenie i dezaprobatę wobec łamania pewnych konwenansów, pewnych norm, pewnych standardów Unii Europejskiej. UE nie powinna łamać swoich własnych standardów, swoich własnych rozwiązań, które przyjmuje - tłumaczył Morawiecki.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki nie widzi lepszego kandydata na to stanowisko niż Szydło

Jak kontynuował Morawiecki, jednym z tych standardów i konwenansów miało być to, że stanowisko szefa wspomnianej komisji przypadło grupie EKR (Europejskicj Konserwatystów i Reformatorów), do której należy PiS. Natomiast EKR zgodnie miało wybrać Beatę Szydło na to stanowisko. Ta jednak, mimo bycia jedyną osobą na miejsce szefowej komisji, nie wygrała głosowania aż dwukrotnie.

Wśród tych rozwiązań było to, że komisja ds. zatrudnienia, stanowisko jej przewodniczącego, zostało przypisane dla grupy EKR. Kandydatem EKR była pani premier Beta Szydło, myślę, że najlepszy kandydat w Europie na to stanowisko - komentował premier Polski.

Jak Mateusz Morawiecki tłumaczy porażkę Szydło? Zdaniem premiera problem wynika z "zacietrzewienia lewicowych polityków". Morawiecki miał się na ten fakt poskarżyć nie tylko Angeli Merkel, ale również Emmanuelowi Macronowi, a także nowej szefowej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen. PAP informuje, iż premier "będzie zastanawiał się wraz z PiS jak z tej sytuacji wyjść", sytuacji, która została spowodowana wspomnianym "zacietrzewieniem drugiej strony".

Będziemy zastanawiali się, w jaki sposób z tej patowej sytuacji wyjść. Bo jest to patowa sytuacja dla obu stron. Bardzo niezręczna równie dla drugiej strony, która w sposób niedojrzały, bardzo zacietrzewiony dokonała takiego niestosownego ruchu - podsumował Morawiecki.

Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News