Premier Mateusz Morawiecki optymistycznie o walce z koronawirusem
Flickr/Kancelaria Premiera
Autor Radosław Święcki - 30 Listopada 2020

Powtórka z rozrywki? Morawiecki twierdzi, że wygrywamy z epidemią

Dane nie kłamią. Wygrywamy z epidemią! – pisze na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, apelując jednocześnie, by do czasu otrzymania szczepionki zachowywać zasadę DDM, czyli dystans, dezynfekcję i maseczki. Gdyby nie powaga sytuacji, można by uznać, że słowa premiera to swoista powtórka z rozrywki.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Kiedy po raz ostatni w naszym kraju odnotowano liczbę dziennych zachorowań na poziomie 5000?
 • Dlaczego zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego doszło do spadku zakażeń?
 • Dlaczego wpis szefa rządu można traktować jak powtórkę z rozrywki?

Mateusz Morawiecki: Wygrywamy z epidemią

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o nowych 5733 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To najmniejsza liczba dziennych zachorowań od 13 października, kiedy to odnotowano 5068 zakażeń (następnego dnia było ich już 6526 i aż do dziś liczba ta nie spadła do poziomu 5000).

W dniu najniższej od 1,5 miesiąca liczby dziennych zachorowań premier Mateusz Morawiecki zamieścił na Facebooku wpis w którym twierdzi, że Polska wygrywa walkę z epidemią koronawirusa. - Wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści – pisze na wstępie szef rządu, odnosząc się do wspomnianych danych Ministerstwa Zdrowia dotyczących zakażeń koronawirusem.

Tysiące Polaków mogą odetchnąć z ulgą. Opłaty za mieszkanie będą kosztowały ich znacznie mniejTysiące Polaków mogą odetchnąć z ulgą. Opłaty za mieszkanie będą kosztowały ich znacznie mniejCzytaj dalej

Zdaniem szefa rządu spadek nowych zachorowań to skutek wprowadzonych przez rząd obostrzeń.

- Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek! Opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane. Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków – pisze Mateusz Morawiecki. - W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy – dodaje szef rządu.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Nowe produkty w Biedronce wręcz nie pasują do sieciówki. Ale tym bardziej trzeba się spieszyć z ich zakupemNowe produkty w Biedronce wręcz nie pasują do sieciówki. Ale tym bardziej trzeba się spieszyć z ich zakupemCzytaj dalej

W dalszej części wpisu premier ogłasza, że Polska wygrywa walkę z epidemią, przedstawiając jednocześnie wykres dotyczący zapadalności na COVID-19. Szef rządu apeluje jednocześnie, by do czasu zaszczepienia stosować się do słynnej już zasady DDM. - Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki – pisze premier.

f

ING wydał pilny komunikat. Spodziewaj się dużych ograniczeńING wydał pilny komunikat. Spodziewaj się dużych ograniczeńCzytaj dalej

Jak już informowaliśmy rząd Mateusza Morawieckiego zamierza sfinansować zakup szczepionek ze środków, które pierwotnie miały zostać przeznaczone m.in. na wynagrodzenia osobowe, uposażenia, dodatkowe wynagrodzenia roczne, dodatkowe uposażenia roczne, czy nagrody roczne dla pracowników budżetówki.

- Kochani - wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa! – czytamy w końcowej części wpisu premiera Mateusza Morawieckiego.

Powtórka z rozrywki?

Słowa Mateusza Morawieckiego mogą przypominać słynną wypowiedź premiera z okresu kampanii wyborczej, która padła w Tomaszowie Lubelskim. Szef rządu mówił wówczas, że wirus jest „w odwrocie” i zachęcał do udziału w wyborach prezydenckich.

Media: Nagła zmiana sił w temacie budżetu UE. Kolejne sześć państw po stronie Polski i WęgierMedia: Nagła zmiana sił w temacie budżetu UE. Kolejne sześć państw po stronie Polski i WęgierCzytaj dalej

- Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne. Bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory - mówił Morawiecki.

W powszechnym odbiorze, nadmierny jak się okazało optymizm premiera miał związek ze stworzeniem atmosfery zwycięstwa w walce z koronawirusem w związku z wyborami. Nie można wykluczyć, że teraz szef rządu chce zadbać o lepszy nastrój w społeczeństwie w związku z nadchodzącymi świętami.

Kontrole ruszyły. Skarbówka znów zajmuje konta, Tobie też mogą założyć blokadęKontrole ruszyły. Skarbówka znów zajmuje konta, Tobie też mogą założyć blokadęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
 3. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 4. Od dzisiaj zmiany w prawie. Maseczki już nie zdejmiesz
 5. Kłopoty dla kierowców. Za lenistwo 500 zł mandatu
 6. Rząd dobija dodatkowym podatkiem. Nie wywiną się od zapłaty
 7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
 8. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Polacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryPolacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News