Dwa miejsca w czołowej "trójce" należą do polityków
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Października 2019

Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier

Mateusz Morawiecki, Olga Tokarczuk i Jarosław Kaczyński - ta trójka znalazła się najwyżej w rankingu najbardziej wpływowych Polek i Polaków przygotowanego przez gazetę “Wprost”.

Mateusz Morawiecki dopiero trzeci

Mateusz Morawiecki, premier Rzeczypospolitej Polskiej zajął trzecie miejsce w rankingu najbardziej wpływowych Polek i Polaków opracowanego przez gazetę “Wprost”. Drugie miejsce przypadło Oldze Tokarczuk, pisarce i świeżo upieczonej laureatce literackiej nagrody Nobla. Najbardziej wpływowym człowiekiem w Polsce jest Jarosław Kaczyński, który zajął pierwsze miejsce. Ranking jest opracowywany przez redakcję tygodnika.

Hojna waloryzacja pod znakiem zapytania. 7 mln emerytur zagrożonychHojna waloryzacja pod znakiem zapytania. 7 mln emerytur zagrożonychCzytaj dalej

Kaczyński na pierwszym miejscu

Lider Prawa i Sprawiedliwości został uznany za najbardziej wpływowego Polaka. "Kaczyński wie, że w polityce najważniejsze jest, by utrzymać podmiotowość i lojalność własnego kręgu. Dzięki temu przetrwał trudne lata" - pisze “Wprost” w uzasadnieniu.

Tokarczuk królową

Olga Tokarczuk zajęła drugie miejsce. “Nobel to koronacja pisarki na królową nie tylko polskiej literatury, nie tylko kontynentalnej, ale po prostu światowej” - wychwala pisarkę gazeta.

W uzasadnieniu trzeciego miejsca, które zajął Mateusz Morawiecki, “Wprost” zwraca uwagę, że pomimo rozczarowania, jakie przyniósł ostatni wynik wyborczy, Jarosław Kaczyński mocno wierzy w Morawieckiego. “Prezes Kaczyński namaścił go powtórnie na premiera, a nawet ma uważać, że Morawiecki w przyszłości może zostać liderem całej Zjednoczonej Prawicy”.

7 tys. już ją straciło, kolejne tysiące zaraz stracą. Ciebie też mogą zwolnić7 tys. już ją straciło, kolejne tysiące zaraz stracą. Ciebie też mogą zwolnićCzytaj dalej

Nie tylko politycy

W pierwszej dziesiątce notowania znaleźli się też inni politycy, ale nie tylko. Ranking uwzględnia też dziennikarzy oraz muzyków. Na kolejnych miejscach znaleźli się odpowiednio: Donald Tusk, Tomasz i Marek Sekielscy, Jacek Kurski, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Duda, ojciec Tadeusz Rydzyk, a także Dawid Podsiadło i Taco Hemingway.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczyć pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News