Maski antysmogowe nic nie dadzą
flickr.com
Autor Komunikaty prasowe - 19 Grudnia 2019

Maski antysmogowe i oczyszczacze powietrza nic nie dadzą. Eksperci biją na alarm

Maski antysmogowe mogą okazać się niedługo w Polsce koniecznością, biorąc pod uwagę tragiczną jakość powietrza. “Ostatecznego efektu wpływu zanieczyszczeń na zdrowie nie znamy, choć nie ma wątpliwości, że jakość powietrza w Polsce jest zła” - powiedział prof. Henryk Mazurek z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, cytowany przez “Forsal”.

Maski antysmogowe - czy staną się niedługo niezbędne?

Maski antysmogowe to już nie ekstrawagancki dodatek, lecz prawie konieczność, biorąc pod uwagę opłakaną jakość powietrza w Polsce. Z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) z 2019 r. wynika, że w Europie dochodzi do przeszło 400 tys. zgonów rocznie, ze względu na zanieczyszczenie środowiska.

- Liczba zgonów w Polsce, wiązana z zanieczyszczeniami powietrza, wynosi prawdopodobnie ponad 40 tys. rocznie. Są to dane szacunkowe i nieprecyzyjne, bo dotyczą dłuższej perspektywy czasowej. Wówczas trudno jest oddzielić ten jeden czynnik (zanieczyszczenia powietrza - dop. red.) od innych czynników, wpływających niekorzystnie na zdrowie, takich jak niezdrowa dieta, niezdrowy styl życia, itp. – zastrzega prof. Henryk Mazurek z Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, cytowany przez “Forsal”.

Ogromne zmiany dla emerytów w 2020 r. Pilnuj terminów, jeden z nich pozwoli ci na podwyższenie emeryturyOgromne zmiany dla emerytów w 2020 r. Pilnuj terminów, jeden z nich pozwoli ci na podwyższenie emeryturyCzytaj dalej

Stężenie pyłów drobnych

Zdaniem profesora więcej mówią badania konsekwencji wpływu wzrostu stężeń pyłów drobnych na ludzkie zdrowie.

- W ubiegłym roku ukazała się świetna publikacja PZH pod redakcją prof. Bogdana Wojtyniaka. Prezentowane są tam wyniki prac dr. inż. Krzysztofa Skotaka, które mówią o około 4 tys. zgonów rocznie i są z pewnością bardziej precyzyjne – dodał ekspert.

Smog ma wpływ na występowanie udarów mózgu i zawałów serca

Specjaliści King\'s College London jesienią tego roku wyliczyli na przykładzie miast Wielkiej Brytanii, że podczas dni kiedy mamy do czynienia ze smogiem w powietrzu, występuje o kilkaset więcej udarów mózgu, zawałów serca i ataków astmy.

- Wraz z zagrożeniem klimatycznym mamy również zagrożenie zdrowotne – powiedział w wypowiedzi dla "Guardiana" szef NHS England Simon Stevens.

Zapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuZapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News