Maseczkomaty na ulicach polskich miast
Unsplash/Anastasiia Chepinska
Autor Maria Glinka - 13 Kwietnia 2020

Maseczki będzie można kupić dużo łatwiej. Nawet nie będziesz musiał wchodzić do sklepu

Maseczkomaty to innowacyjne rozwiązanie, które pojawiło się na ulicach miast. Mieszkańcy mogą się w nich zaopatrzyć w środki higieny osobistej, które są szczególnie przydatne w czasie pandemii.

Maseczkomaty nowym pomysłem na biznes

Maseczkomaty stanęły na ulicach Warszawy, Krakowa i Lublina. Na razie ich ilość jest znikoma (w Warszawie są 2 automaty), ale pomysłodawcom tej oryginalnej inicjatywy z całą pewnością pomoże nowy nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, który będzie obowiązywał od przyszłego czwartku (16 kwietnia).

W związku z pandemią wielu przedsiębiorców zdecydowało się na przebranżowienie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Od kilku dni środki higieny są dostępne w automatach, które znamy ze sprzedaży słonych i słodkich przekąsek czy napojów.

Artykuły do higieny zamiast przekąsek

W maszynach vendiingowych rozstawionych na ulicach klienci mogą zakupić jednorazowe maseczki ochronne w cenie 8,80 zł za sztukę. Za rękawiczki przechodzień musi zapłacić 2,50 zł.

Co więcej, w maseczkomatach są dostępne płyny antybakteryjne do rąk w buteleczkach za 13,90 zł lub w saszetkach – 4,50 zł za 3 sztuki. Płatności za zakupy dokonuje się jedynie przy użyciu karty – podaje mambiznes.pl.

Maseczkomaty można znaleźć w Warszawie przy ul. Mazarta 1 (między wejściem do biura spółdzielni a biblioteką i Klubem Seniora) oraz na rogu ulic Wołoskiej i Odyńca (przy wejściu na bazarek). Z kolei w Krakowie należy szukać automatu przy pętli tramwajowej w Bronowicach Małych – pisze next.gazeta.pl.

Inicjator przedsięwzięcia – firma Vendmen, nie wyklucza rozszerzenia zasięgu nowego biznesu i ustawienia maszyn w nowych lokalizacjach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Wicepremier wydał nagłe oświadczenie. Ujawnia jakie ograniczenia zostaną zniesione?

Nowe zasady tuż po świętach

Warto pamiętać, że obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej wchodzi w życie w przyszły czwartek. Minister zdrowia nie nakazuje noszenia maseczek chirurgicznych – istotą nowego obostrzenia ma być samo okrycie ust i nosa.

Dlatego też w celu zabezpieczenia twarzy można użyć szalika czy chustki lub samodzielnie przygotować materiał ochronny. Ogłoszony wczoraj nakaz jest kontynuacją rządowej strategii walki z koronawirusem, która zdaniem premiera „sprawdza się bardzo dobrze”.

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej wprowadzili jakiś czas temu Czesi, którzy od paru dni obserwują zwolnienie tempa rozwoju koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antonow An-225 Mrija. Kiedy odleci z naszego kraju? Gdzie oglądać wylot?
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News