maseczki-pixabay-danielbichler
Obraz Daniel Bichler z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Maja 2020

Zniesienie obowiązku zakrywania twarzy już niedługo. Śląsk może sobie jednak poczekać

Maseczki w końcu nie będzie trzeba nosić na ulicy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że już niebawem zostanie podjęta decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek w otwartej przestrzenii. Ale poluzowanie tego obostrzenia będzie się różnić w zależności od sytuacji epidemicznej w danym województwie. - Są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać - mówił Łukasz Szumowski.

Maseczki w końcu zdejmiemy. Łukasz Szumowski zapowiedział zniesienie obowiązku

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zwrócił uwagę, że są województwa, w których noszenie maseczki na ulicach dalej będzie konieczne. - Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - powiedział w rozmowie Polsat News Łukasz Szumowski.

WP: Może czekać nas fala zakażeń po proteście przedsiębiorców. Policja ma bardzo niemiłą niespodziankęMoże czekać nas fala zakażeń po proteście przedsiębiorców. Policja ma bardzo niemiłą niespodziankęCzytaj dalej

Maseczki zdejmiemy już jutro? Łukasz Szumowski nie wyklucza

Jak przekazał Łukasz Szumowski, decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczki na ulicach może zapaść nawet dzisiaj. Pozostaje pytanie, czy poluzowanie ograniczenia będzie dotyczyć wszystkich województw.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

- Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt - podobnie jak wesela - wspólnie z panem premierem - powiedział Łukasz Szumowski. - Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku - zaznaczył Łukasz Szumowski w rozmowie z Polsat News.

Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzytaj dalej

Maseczki nosimy już od półtora miesiąca

Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej wszedł w życie 16 kwietnia. Twarz można zasłaniać nie tylko za pomocą maseczki - może to być też coś innego, np. chusta czy przyłbica.

Nakaz zasłaniania twarzy prawdopodobnie będzie dalej obowiązywać w przestrzeniach zamkniętych, tj. w budynkach czy środkach komunikacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzenia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News