W części miejsc konieczne będzie noszenie maseczek również na ulicy
Pexels/Gustavo Fring
Autor Radosław Święcki - 8 Sierpnia 2020

Od dziś wchodzi zakaz działalności dla grupy Polaków. Maseczki obowiązkowe nawet na ulicy

Od soboty 8 sierpnia w powiatach z największą liczbą zakażeń koronawirusem przywrócone zostaną restrykcje, które zakładają m.in. wstrzymanie działalności przez przedsiębiorców z branży fitness czy organizatorów wydarzeń kulturalnych. Obowiązkowe będzie również noszenie maseczek nie tylko w przestrzeni zamkniętej, ale też w plenerze.

Gdzie maseczki będą konieczne na ulicy?

Kończący się tydzień upłynął pod znakiem kolejnych rekordów, jeśli chodzi o nowe zakażenia koronawirusem. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych zachorowaniach, a w wieczornym wywiadzie dla Polsat News szef resortu Łukasz Szumowski dał do zrozumienia, że w weekend należy przygotować się na informacje o nowych rekordach zakażeń.

Próbował wejść z dziećmi na wspólny posiłek. Wyprosili go razem z nimi, poszło właśnie o dzieciPróbował wejść z dziećmi na wspólny posiłek. Wyprosili go razem z nimi, poszło właśnie o dzieciCzytaj dalej

W reakcji na wyraźny wzrost zachorowań rząd zapowiedział w czwartek przywrócenie obostrzeń w powiatach z największa liczbą zakażeń, w związku z czym Polska została podzielona na strefę czerwoną, żółtą i zieloną.

Najbardziej zagrożone powiaty należą do strefy czerwonej. Są to powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, a także powiat wodzisławski. Właśnie w tych miejscach od dziś wchodzą najostrzejsze restrykcje.

Jak informuje Radio Zet, zakładają one m.in. zakaz organizacji kongresów, targów, czy wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Ponownie działalność będzie musiała zawiesić branża fitness. Zamknięte zostaną również kina, a także wesoła miasteczka i parki rozrywki. Na tym jednak nie koniec zmian. Dotyczyć będą one również wesel, na których maksymalna liczba gości została zmniejszona ze 150 do 50.

Kilkaset metrów pchał osobówkę tirem po obwodnicy Opola. Policji tłumaczył, że niczego nawet nie zauważyłKilkaset metrów pchał osobówkę tirem po obwodnicy Opola. Policji tłumaczył, że niczego nawet nie zauważyłCzytaj dalej

Ograniczenia przywrócone zostaną również w kościołach, gdzie od soboty przebywać może 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Z kolei w pojazdach komunikacji publicznej nie powinna być zajęta więcej niż połowa miejsc. Przywrócony zostanie również obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych, co oznacza, że mieszkańcy “czerwonych” powiatów muszę mieć zakryty nos i usta nie tylko w sklepach czy pojazdach komunikacji miejskiej, ale też na ulicy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje

Strefa żółta z łagodniejszymi obostrzeniami

Nieco łagodniejsze obostrzenia będą obowiązywać w powiatach znajdujących się w strefie żółtej (wieruszowski, Jastrzębie-Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski, a także Przemyśl). Tu możliwe będzie organizowanie kongresów i targów, ale konieczne będzie ograniczenie liczby uczestników do 1 osoby na 4 metry kwadratowe.

Będzie również można brać udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, w tym wypadku liczba uczestników nie może przekraczać 25 proc. miejsc dostępnych na widowni. W strefie żółtej w odróżnieniu od czerwonej działalności nie będą musieli wstrzymywać przedsiębiorcy z branży fitness, w siłowni będzie mogła przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

Niedziela handlowa, to frajda dla wielu Polaków. Dzisiaj uda nam się pojechać na zakupy?Niedziela handlowa, to frajda dla wielu Polaków. Dzisiaj uda nam się pojechać na zakupy?Czytaj dalej

Otwarte będą również parki rozrywki (1 osoba na 10 metrów kwadratowych) i kina (25 proc. widzów). Łagodniejsze obostrzenia dotyczą również wesel, w których będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 gości. W strefie żółtej noszenie maseczek nie będzie konieczne w plenerze, chyba, że niemożliwe będzie zachowanie 1,5 metrowego dystansu.

Z przywołanego przez Radio Zet komunikatu Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się, że w każdym tygodniu aktualizowana będzie baza powiatów z najwyższymi wzrostami przypadków zakażeń koronawirusem. Tam gdzie zajdzie taka potrzeba rząd przywróci obostrzenia, z kolei w miejscach, gdzie liczba zakażeń spadnie, będą one wycofywane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Objawy i przyczyny niedoboru witaminy B12. Bez niej nasz organizm nie może sobie poradzić
  2. Rząd niespodziewanie znosi zakaz. Wielu Polaków się ucieszy
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwi
  5. Wyjdziesz na spacer i się zatrujesz. Szkodliwych roślin jest więcej niż myślisz
  6. Ewa Wachowicz pokazała zdjęcie z lat 90., na którym dostaje prezent od prezydenta. Niewiarygodne jak wyglądała, jej piękno onieśmiela
Stary dokument, na którym zyskasz naprawdę dużo. Z pewnością masz go jeszcze w szafieStary dokument, na którym zyskasz naprawdę dużo. Z pewnością masz go jeszcze w szafieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News