Maseczki utrudniają życie okularnikom. Jest sposób, by im pomóc
Instagram/dr_harang
Autor Radosław Święcki - 2 Maja 2020

Przez maseczkę masz zaparowane okulary? Jeden prosty sposób pomoże ci rozwiązać ten problem

Obowiązkowe maseczki są szczególnie uciążliwe dla osób noszących okulary, które z czasem stają się zaparowane i co za idzie utrudniają widzenie. Okazuje się, że jest bardzo prosty sposób na to, by uniknąć parowania. Przychodzi on prosto z kontynentu doświadczonego w bojach z koronawirusem.

Maseczki utrudniają życie

Obowiązek zasłaniania twarzy wprowadzono w Polsce zaledwie dwa tygodnie temu, a już większość Polaków skarży się na konieczność noszenia maseczek ochronnych. Co prawda istnieje możliwość zasłaniania twarzy innym nakryciem (np. chustą), ale eksperci nie mają wątpliwości, że właśnie maseczki są w tym wypadku najskuteczniejszym narzędziem.

Co gorsza, wszystko wskazuje na to, że do maseczek trzeba się będzie przyzwyczaić, bowiem jak powiedział niedawno minister zdrowia Łukasz Szumowski, obowiązek zakrywania twarzy będzie istniał tak długo, jak nie zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa, a na to póki co się nie zanosi.

O przyzwyczajeniu łatwo jednak mówić bądź pisać, tymczasem nie brakuje osób dla których noszenie maseczek jest uciążliwe. Do tej grupy bez wątpienia należą osoby noszące okulary. Po dłuższym noszeniu maseczki mają bowiem zaparowane okulary, a co za tym idzie niewiele są w stanie zobaczyć.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jarosław Kaczyński próbował ukryć pewne informacje na swój temat? Napoje wysokoprocentowe i imprezy

Jak okularnicy radzą sobie z tym problemem? Portal Natemat.pl przytacza sposoby, jakimi dzielą się internauci, wskazując wśród nich m.in. mycie okularów płynami do mycia szyb i luster, mydłem bądź pianką do golenia. Tyle, że wszystko to jeśli pomaga to tylko na chwilę.

Jaki skuteczny sposób?

Skuteczny sposób przychodzi z Azji. Portal przywołuje nagranie dr Haranga na którym Koreańczyk pokazuje, co należy zrobić, by podczas noszenia maseczki okulary nie były zaparowane.

Wystarczy od wewnątrz, pod górną krawędź maseczki włożyć złożoną chusteczkę higieniczną. Należy również pamiętać, aby w tej krawędzi maseczki znalazł się drucik dociskający.

Sprawdźcie czy działa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z pogotowia. Nie żyje ratownik medyczny, nieoficjalnie mówi się o jednej przyczynie
  2. Marta spędziła 3 lata z w prawdziwym piekle. "Jak można zgwałcić żonę? To mi się należy"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News