Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.11.2019. Marsz Niepodleglosci pod haslem "Miej w opiece Narod caly", w 101. rocznice odzyskania przez Polske niepodleglosci. N/z zbiorka na rondzie Dmowskiego.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 2 Listopada 2020

Marsz Niepodległości 2020 ma się odbyć mimo pandemii. Wielu zaskoczył plakat z tęczą

Marsz Niepodległości 2020 odbędzie się pomimo drugiej fali pandemii koronawirusa. Tegoroczny Marsz Niepodległości będzie odbywał się pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady". Organizatorzy Marszu Niepodległości 2020 zaskoczyli także tęczową flagą na plakacie.

Marsz Niepodległości 2020 idzie do przodu pomimo pandemii

Marsz Niepodległości 2020 odbędzie się w normalnych warunkach pomimo szalejącej drugiej fali pandemii koronawirusa. Organizatorzy Marszu Niepodległości nie przejmują się wirusem i rządowymi obostrzeniami.

Przypomnijmy, że organizatorami Marszu Niepodległości są środowiska narodowe, czyli te związane z Ruchem Narodowym oraz Obozem Narodowo-Radykalnym. Co więcej, Marsz Niepodległości ma wystartować 11 listopada spod Ronda Dmowskiego.

Rząd po cichu rozszerza podatek na zakupy. Ceny wystrzelą, podwyżki już nieuniknioneRząd po cichu rozszerza podatek na zakupy. Ceny wystrzelą, podwyżki już nieuniknioneCzytaj dalej

Organizatorzy marszu nie spoczywają na laurach i już promują swoje wydarzenie za pomocą mediów społecznościowych. "Zapraszamy do wzięcia udziału w największej patriotycznej manifestacji w Europie!", zachęcają i prezentują oficjalny plakat Marszu Niepodległości 2020.

Marsz Niepodległości 2020 wzbudził wątpliwości wśród władz Warszawy. Prezydent stolicy zapowiedział, że zwróci się do wojewody mazowieckiego (jest nim Konstanty Radziwiłł związany z PiS) w sprawie organizacji marszu.

- Kierujemy się opinią prof. Krzysztofa Simona, który przekonywał niedługo, że jeśli ludzie stoją oddzielnie na świeżym powietrzu, noszą maseczki, to specjalnie się nie zarażą, zapowiada rozmowie z polsatnews.pl, jeden z organizatorów wydarzenia.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku
2. Kardynał Dziwisz "okazał się oszustem i człowiekiem o podwójnym obliczu". Mocne oskarżenia w programie na żywo
3. Nauczyciele masowo lądują na L4. Od początku roku szkolnego aż 430 tys. zwolnień

Do ciebie też mogą zadzwonić z sanepidu. Jeden błąd i nawet 30 tys. zł karyDo ciebie też mogą zadzwonić z sanepidu. Jeden błąd i nawet 30 tys. zł karyCzytaj dalej

Marsz Niepodległości 2020 z tęczową flagą w tle

Z kolei organizatorzy marszu podkreślają, że w obecnej sytuacji nie muszą nigdzie go zgłaszać. - Prezydent Warszawy nie jest od tego, aby na cokolwiek pozwalać albo zakazywać, mówi bohatersko Tomasz Kalinowski i dodaje, że negocjacje będą prowadzone tylko z wojewodą.

Co więcej, Kalinowski podkreśla, że Marsz Niepodległości 2020 nie występował o ochronę ze strony policji, a funkcjonariusze będą zachowywać się podobnie, jak w ostatnim okresie, czyli roztropnie.

Robert Bąkiewicz podkreśla, że policja zapewniła ochronę podczas strajku kobiet. - My liczymy dokładnie na to samo, liczymy, że wobec prawa wszyscy jesteśmy równi, cytuje jego słowa Polsat News.

Waloryzacja emerytur będzie uchwalona jeszcze w tym roku. Wiemy już o ile wzrosną świadczeniaWaloryzacja emerytur będzie uchwalona jeszcze w tym roku. Wiemy już o ile wzrosną świadczeniaCzytaj dalej

Marsz Niepodległości 2020 nie byłby "sobą", gdyby nie nawiązał do obecnych wydarzeń w kraju. Tegoroczny Marsz Niepodległości odbywać się będzie pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady".

Na oficjalnym plakacie widzimy rycerza wbijającego miecz w gwiazdę w kolorach flagi środowiska LGBT. Bąkiewicz rozwiewa wszelkie wątpliwości co interpretacji i mówi, że hasło nawiązuje do "antycywilizacji, która atakuje Polskę i całą Europę".

Pandemia nie jest naszym jedynym problemem. Ze wschodu nadciąga do nas kolejne wyzwanie epidemicznePandemia nie jest naszym jedynym problemem. Ze wschodu nadciąga do nas kolejne wyzwanie epidemiczneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszu
  2. Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słów
  3. Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami
  4. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  5. Groźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążę
  6. Oficjalnie: Gwiazdor Legii ma koronawirusa, dzisiaj miał zagrać w trakcie meczu reprezentacji
  7. Czujesz pierwsze objawy przeziębienia: kaszel i osłabienie? O poranku na czczo wypij pół szklanki soku, poprawę zauważysz natychmiast
Popularna sieciówka rozdaje premie. Dostać można dodatkowo 500 złPopularna sieciówka rozdaje premie. Dostać można dodatkowo 500 złCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News