Marihuana Wolne Konopie
wikimedia.org/Wolne Konopie
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Lutego 2020

30g i 4 rośliny na własny użytek. Wolne Konopie ruszają z akcją w całej Polsce

Marihuana w Polsce na własny użytek w pełni legalna? Tego chcą przedstawiciele organizacji Wolne Konopie. Już za dwa miesiące startuje akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawodawczym.

Marihuana to nie tylko używka

Wolne Konopie to stowarzyszenie na rzecz racjonalnego i efektywnego wykorzystania marihuany. Organizację tworzą aktywiści o zróżnicowanych poglądach, charakterach i zdolnościach, w tym także osoby, które nigdy nie próbowały marihuany jako używki ani nawet jako leku.

Organizacja Wolne Konopie postuluje o zniesienie kar za posiadanie do 30 gramów marihuany. Oprócz tego przedstawiciele chcieliby, aby obywatele mogli uprawiać swoje rośliny. W tym wypadku chodzi o dopuszczenie posiadania czterech roślin na własny użytek - podaje portal natemat.pl.

Możesz dostać wysoki mandat za złamanie ważnego przepisu. Wielu kierowców niestety o nim nie wieMożesz dostać wysoki mandat za złamanie ważnego przepisu. Wielu kierowców niestety o nim nie wieCzytaj dalej

100 tysięcy podpisów da legalną marihuanę?

Przedstawiciele Wolnych Konopii wychodzą z obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Zgodnie z ustawą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 czerwca 1999 r. o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli (art. 2), jeśli pod projektem uda się zebrać 100 tysięcy podpisów pełnoletnich obywateli, to Sejm zajmie się projektem zmian w prawie.

W akcji wezmą udział tysiące Polaków

Organizacja proponuje powrót do stanu prawnego sprzed 2001 roku. Chodzi o zapis o niekaralności posiadania marihuany na własny użytek. W ramach zmian należy też dokładnie określić, ile wynosi ilość marihuany, jaką można posiadać przy sobie, a także zlikwidować sankcje za uprawę roślin na własny użytek.

Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

Jak podaje portal natemat.pl, do połowy lutego udział w zbiórce podpisów pod obywatelskim projektem potwierdziło już ponad 2000 aktywistów oraz niemal 200 punktów stacjonarnych w całej w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja CBA w Wołominie. Zatrzymano cztery osoby
  2. Odczuwała paraliżujący ból głowy. Wszyscy myśleli, że jest wywołany przez stres
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News