Mandat za brak maseczki to 500 zł, a może skończyć się jeszcze gorzej
pexels/Gustavo Fring
Autor Radosław Święcki - 29 Czerwca 2020

Niektórzy myślą, że to tylko zalecenie, a jednak nie. Są miejsca, w których dostaniesz wysoki mandat bez maseczki

Zakrywanie twarzy w miejscach publicznych to nie zalecenie, a obowiązek – przypomina „Rzeczpospolita”. Mandat za brak maseczki to 500 zł, a może się skończyć jeszcze gorzej.

Wysoki mandat za brak maseczki

Dziennik zwraca uwagę, że mimo informacji o ok. 300 nowych zakażeniach dziennie Polacy z coraz większą dezynwolturą podchodzą do obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscu publicznym, co widać m.in. w pojazdach komunikacji miejskiej czy w sklepach.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia przestrzega, że brak zakrycia twarzy w tych miejscach może skończyć się gwałtownym wzrostem liczby zakażonych. Resort przypomina też o surowych konsekwencjach finansowych dla lekceważących ten obowiązek obywateli.

Za brak maseczki można otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Na tym jednak nie koniec, bo niezdyscyplinowanym osobom Sanepid może wymierzyć karę administracyjną nawet do 30 tys. zł.

Najdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćNajdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji

Gdzie trzeba nosić maseczkę?

„Rzeczpospolita” przypomina, że zgodnie z wprowadzonymi pod koniec maja regulacjami – poza sklepami i pojazdami komunikacji miejskiej – maseczki trzeba nosić również m.in. w kinie, teatrze, kościele, urzędzie czy banku, a także w prywatnym samochodzie, gdy podróżujemy z osobą, z którą nie mieszkamy na co dzień.

Nie musimy natomiast zasłaniać nosa i ust w miejscu pracy, o ile pracodawca zapewnia odpowiednie odległości między stanowiskami i spełnia wymagania sanitarne, a także w barze lub restauracji, jednakże dopiero wtedy, gdy zajmiemy miejsce przy stoliku.

W związku z częstymi przypadkami niestosowania się do obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, w wielu miastach ruszyły kontrole policji, straży miejskiej, a kontrolerów komunikacji miejskiej.

Przykre informacje od WHO. Pandemia dopiero się rozkręcaPrzykre informacje od WHO. Pandemia dopiero się rozkręcaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzice nazwali córeczkę w dość nietypowy sposób. Wielu uważa, że będzie miała kłopoty
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News