Już od 7 listopada wchodzą nowe przepisy. Policja nie będzie miała litości
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Października 2019

Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta

Mandat 500 zł - tyle będzie wynosić kara nietrzymanie rąk na kierownicy podczas jazdy - donosi polskatimes.pl. Policja zabiegała o nowelizację przepisów i od 7 listopada nowe zasady zaczną obowiązywać. Zwiększą się także uprawnienia policjantów.

Mandat 500 zł za jazdę bez trzymania kierownicy

Mandat 500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy podczas jazdy. Ale to nie wszystko. Nowych przepisów jest więcej i zaczną obowiązywać już od 7 listopada 2019 roku. Mandat będzie mógł zostać wystawiony w momencie, gdy kierowca nie zastosuje się do poleceń policjanta - pisze portal polskatimes.pl, powołując się na serwis autokult.pl. Mandat w wysokości 500 zł grozi wtedy, kiedy kierowca nie posłucha funkcjonariusza, który prosi o siedzenie w bezruchu, trzymanie rąk na kierownicy lub nieopuszczanie pojazdu.

Waloryzacja emerytur jednak będzie. Podano spodziewany poziom wzrostu świadczeńWaloryzacja emerytur jednak będzie. Podano spodziewany poziom wzrostu świadczeńCzytaj dalej

Policja nikomu nie daruje

Wygląda na to, że to kolejny straszak dla kierowców. Dzięki nowym przepisom policja liczy na to, że będzie mniej sytuacji, w których funkcjonariuszom nie okazywano szacunku albo utrudniano pracę. Nową czynnością prowadzoną przez policję obowiązek ewidencji przebiegu. Co sprawi, że policjanci będą musieli prowadzić kontrolę przebiegu sprawdzanego auta, wprowadzać je do bazy CEPiK oraz wsiąść czy zajrzeć do kontrolowanego auta, by zobaczyć stan licznika.

Alior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleAlior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleCzytaj dalej

Policjant nie będzie musiał pokazać odznaki

Nowe przepisy sprawią, że funkcjonariusze policji, którzy prowadzą kontrole drogowe, zyskają nowe uprawnienia. Kierowcy nie będą mogli podważać ich kompetencji, sprzeciw będzie skutkował wysoką karą. Oprócz tego drogówka będzie mogła przeprowadzać kontrolę w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy będzie to naruszać przepisy ruchu drogowego. Oczywiście, jeśli sami nie powodują zagrożenia dla innych kierowców. Co ciekawe, policjanci nię będą musieli się legitymować. Chyba, że zażąda tego kierowca.

Ustawa ma poprawić jakość kontroli. Mają być przeprowadzane szybciej i sprawniej. Czas pokaże, czy rzeczywiście tak będzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News