Kontrole prędkości w całej Polsce
fot. pxhere.com
Autor Komunikaty prasowe - 27 Lutego 2020

Dzisiaj szczególnie uważaj za kółkiem. Trwa szeroko zakrojona akcja policji

Mandat dzisiaj możesz dostać łatwiej niż zwykle. W całej Polsce trwają działania policji, której celem jest zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością pojazdów. Do akcji o nazwie "Prędkość" zostaną wykorzystane między innymi patrole ze specjalnej grupy policyjnej Speed, których auta są wyposażone w wideo rejestratory.

Mandaty i kontrole

Jednak nie tylko osoby, które przekraczają prędkość powinny się mieć na baczności. Policja będzie też kontrolować trzeźwość i stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

- Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - ostrzega Biuro Ruchu Drogowego KGP. Cześć dokonujących kontroli policjantów będzie wyposażona w mierniki prędkości.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

- Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że po raz pierwszy od dłuższego czasu to niedostosowanie prędkości do warunków drogowych jest główną przyczyną wypadków. Do tej pory było nią nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Niezmiennie to przez nadmierną prędkość ginie najwięcej osób - informuje portal onet.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

W tym roku doszło już do 2839 wypadków, w których zginęło 235 osób, a 3295 zostało rannych. Powodem prawie 700 wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W wypadkach z tej przyczyny zginęło 86 osób, a 869 zostało rannych.

Resort chce podatku, jakiego jeszcze nie było. Budżet rocznie zyska na nim 2 mld złResort chce podatku, jakiego jeszcze nie było. Budżet rocznie zyska na nim 2 mld złCzytaj dalej

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości oraz zwalniali w miejscach, "gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności".

- Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - podkreślają policjanci i dodają, że w przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News