Tablica rejestracyjna
wikimedia/Tomem
Autor Maria Glinka - 26 Czerwca 2020

Kierowco, przyjrzyj się swojej tablicy rejestracyjnej. Za jedną rzecz możesz dostać mandat, nawet do 1000 zł

Mandat za wgniecenie w tablicy rejestracyjnej? Choć brzmi nieprawdopodobnie, to jest to możliwe. Warto sprawdzić stan samochodu jeszcze przed wyruszeniem w wakacyjną trasę, ponieważ policja zapowiada wzmożone kontrole. A mandat za nieprawidłowości przy tablicy rejestracyjnej może być dotkliwy.

Mandat można w tym roku dostać wyjątkowo łatwo

Początek wakacji i wzmożone patrole to świetna okazja do zdobycia mandatu. Warto odpowiednio przygotować pojazd do jazdy i ostrożnie przemieszczać się po drogach, ponieważ „każdej doby będzie pracować kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy” – zapowiedział insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. A w tym roku Polska Policja jest wyposażona w sprzęt najwyższej jakości, aby sowicie karać kierowców nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego.

Do akcji wkroczą nie tylko radiowozy, ale i drony, śmigłowce i nieoznakowane motocykle BMW R 1200 RT. Nowinką technologiczną są laserowe mierniki prędkości, które pozwalają namierzyć pojazd już z odległości kilometra.

Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnieniaZostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnieniaCzytaj dalej

Surowy mandat za wgniecioną tablicę rejestracyjną

Wszystko to spowoduje, że tego lata mandat może otrzymać zdecydowanie więcej kierujących. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że mogą zostać ukarani za tak błahą rzecz, jak pogięta tablica rejestracyjna. Grozi za to mandat w wysokości aż do 1000 zł.

„A jeśli kierowca będzie uparty, tak jak zdarzyło mi się ostatnio, wówczas robimy dokumentację zdjęciową i sprawa jest kierowana do sądu” – wyznał jeden z funkcjonariuszy w rozmowie z portalem auto.dziennik.pl.

PKO BP ma zmienić zasady korzystania z bankomatów. Złe wieści, lepiej się przygotujPKO BP ma zmienić zasady korzystania z bankomatów. Złe wieści, lepiej się przygotujCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni

Mandat za brak maseczki w dalszym ciągu możliwy

W tym szczególnym okresie pandemicznym warto pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa również w trakcie podróży samochodem. Mimo że obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej przestał obowiązywać, to maseczkę powinien mieć każdy podróżujący, który nie mieszka lub nie gospodaruje wspólnie z kierowcą pojazdu – wynika z komunikatu Ministerstwa Infrastruktury.

Brak maseczki może skończyć się mandatem w wysokości do 500 zł. Rzecznik KGB zadeklarował, że policjanci okresie wakacyjnym będą przyglądali się pasażerom w sposób szczególny, aby zadbać o ich bezpieczeństwo w czasie pandemii.

Od piątku rozdają nawet 18750 zł dopłaty. Ty także możesz dostać pieniądze na jeden celOd piątku rozdają nawet 18750 zł dopłaty. Ty także możesz dostać pieniądze na jeden celCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarne skutki ulew w Polsce. Do pomocy wezwane zostało wojsko
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News