Wysokie mandaty czekają na polskich kierowców już od lipca
pixabay/JamesQube
Autor Radosław Święcki - 26 Kwietnia 2020

Polskich kierowców będą czekać surowe kary na drogach już od lipca. Wszystko na wzór Niemiec

Od lipca polscy kierowcy muszą liczyć się z zaostrzonymi przepisami w ruchu drogowym. Wysoki mandat a nawet utrata prawa jazdy grozić będzie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Jeszcze w tym miesiącu zbliżone rozwiązania wprowadzą nasi zachodni sąsiedzi.

Za co mandat?

Wysokie mandaty i inne surowe kary czekają polskich kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego już od lipca. Właśnie w tym miesiącu wejdą w życie zaostrzone przepisy ruchu drogowego.

Kierowcy, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące. Zostanie na nich również nałożony mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Przypomnijmy, że dotychczas utrata prawa jazdy dotyczyła wyłącznie sytuacji, gdy do złamania limitu prędkości dochodziło na terenie zabudowanym.

Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekałoPremier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekałoCzytaj dalej

Nowe przepisy wiązać się również będą z uprzywilejowaniem pieszych, którzy będą mieli pierwszeństwo jeszcze przed przejściem dla pieszych. Kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność wobec osób, które na przejście dopiero wchodzą. Planowane zmiany mają związek z wysoką śmiertelnością na pasach.

Od drugiej połowy tego roku ujednolicone zostaną również limity prędkości na terenie zabudowanym. Dotychczas w ciągu dnia można było poruszać się z prędkości 50 km/h, natomiast w nocy 60 km/h. Od lipca ma obowiązywać tylko limit 50 km/h.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Niemcy zaostrzają przepisy

Wcześniej, bo już od końca kwietnia zmiany w ruchu drogowym wprowadzają Niemcy. Ich szczegóły ujawnia obserwator gospodarczy.pl.

- Od 28 kwietnia wszyscy kierowcy na niemieckich drogach, którzy przekroczą w terenie zabudowanym prędkość o 21 km/h stracą prawo jazdy na miesiąc, otrzymają punkty karne i 80 euro mandatu. Zaostrzone przepisy będą również obowiązywać poza obszarem zabudowany. Każdy kierowca, który przekroczy prędkość o 26 km/h straci prawo jazdy na miesiąc otrzyma punkty karne oraz 96 euro mandatu – podaje portal.

Kiedy rząd pozwoli na otwarcie restauracji? Być może niedługo, jak wynika z nieoficjalnych doniesieńKiedy rząd pozwoli na otwarcie restauracji? Być może niedługo, jak wynika z nieoficjalnych doniesieńCzytaj dalej

Nasi sąsiedzi wprowadzą również surowsze kary za niestworzenie korytarza życia, czyli utrudnianie przejazdu służbom ratunkowym. Planowane sankcje to utrata prawa jazdy na miesiąc i grzywna w wysokości od 240 do 320 euro.

Wyższe będą również mandaty za niewłaściwe parkowanie, które wyniosą nawet 100 euro, a dodatkowo kierowca źle zaparkowanego pojazdu otrzyma punkty karne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News