Mandat w przyszłym roku może być nawet trzykrotnie wyższy
By Kazimierz Mendlik, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57909519
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Listopada 2019

Nieprzepisowa jazda może słono kosztować. Premier planuje nowy sposób naliczania mandatów

Mandat za nieprzepisową jazdę i... za drogi samochód? Brzmi nieprawdopodobnie, ale premier Mateusz Morawiecki nie wykluczył takiego rozwiązania. - Będziemy o tym dyskutować - powiedział szef rządu.

Mandat dostosowany do zarobków

Mandat w Polsce to jeden z tematów, jakie zostały podjęte w relacji na żywo prowadzonej na portalu Facebook. Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał w niej na pytania internautów, a jeden z internautów zapytał szefa rządu o wysokość kar za przewinienia drogowe - podaje portal money.pl. Pan Roman Tabor zapytał premiera, czy nadejdzie czas, kiedy mandat za nieprzepisową jazdę zostanie powiązany z wartością pojazdu i wynagrodzeniem kierowcy.

- Państwo moich marzeń to państwo silne dla silnych, wyrozumiałe dla słabszych, dla seniorów osób z niepełnosprawnościami – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyRenty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyCzytaj dalej

Masz drogi samochód? To zapłacisz więcej

Szef rządu przyznał, że kary powinny być dostosowane do sytuacji materialnej kierowcy. - Gdy ktoś jedzie Lamborghini czy Ferrari, to kara powinna być proporcjonalna. Będziemy dyskutować na ten temat w najbliższych dniach.

Premier powiedział, że na największe niebezpieczeństwo narażeni są piesi, którzy przechodzą przez pasy. W konsekwencji ginie kilkaset osób rocznie statystyki wskazują na 250 osób. - Dlatego planujemy zbudować więcej przejść wyposażonych w wysepki i przejścia wyposażone w systemy doświetleń - zaznaczył Morawiecki.

Polska rekordzistą w wypadkach

Jak podaje portal money.pl, w Polsce dochodzi do największej ilości wypadków na przejściach dla pieszych spośród wszystkich państw Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury ma w planach wprowadzenie ważnych zmian w przepisach Kodeksu Drogowego, w wyniku których mandat za przekroczenie prędkości będzie nawet trzykrotnie wyższy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach dowiedziała się prawdy
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News