Mandat niewłaściwe przewożenie choinki może wynieść nawet 500 zł
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 22 Grudnia 2019

Nawet 500 złotych mandatu za choinkę. Niedopilnowanie zasad grozi surową karą

Mandat za niewłaściwe przewożenie choinki może wynieść nawet 500 zł. Przed transportem świątecznego drzewka warto się upewnić, jak należy ją zabezpieczyć. Inaczej grożą nam “dodatkowe” koszty.

Mandat kilkaset złotych za choinkę

Mandat za przewożenie choinki w nieodpowiedni sposób może wynieść nawet 500 zł. Jak należy ją transportować? TVN24BiS podaje, że choinka przewożona na dachu samochodu musi być odpowiednio zabezpieczona. Auto musi mieć zamontowany bagażnik dachowy.

Choinka to spory ciężar, przywiązanie jej cienkim sznurkiem czy linką nie wystarczy. Gdy dojdzie do kolizji tak umocowane drzewko będzie niezwykle niebezpieczne dla podróżujących. Aby mieć pewność, że nie choinka nie będzie zagrażać w trakcie jazdy, warto użyć mocnych, nierozciągających się pasów.

Jeśli kupowana przez nas choinka jest większa i wystaje poza obrys auta, to trzeba ją oznakować chorągiewką lub elementami odblaskowymi. To bardzo ważne podczas jazdy po zmroku. Według przepisów choinka nie może wystawać dalej niż dwa metry z tyłu samochodu oraz pół metra z przodu.

Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęJuż za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęCzytaj dalej

Policja nie odpuści

Jeżeli choinka nie zostanie odpowiednio oznaczona, to kierowcy grozi mandat w wysokości 150 złotych. Natomiast jeżeli drzewko będzie zagrażało bezpieczeństwu, to wtedy mandat będzie znaczny wyższy. Jak podaje TVN24BiS, najwyższa kara może wynieść nawet 500 złotych.

Choinka może też być przewożona w środku pojazdu. W takim przypadku także należy przymocować ładunek pasami oraz dodatkową deską. Dzięki temu będzie na tyle zabezpieczona, że nie będzie ryzyka przebicia przez przedni fotel w razie wypadku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Tajemnicza śmierć Marii Probosz. Aktorka przegrała walkę z chorobą?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News